Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
nou de la ITM - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


nou de la ITM

6 replies to this topic

#1 NICOLETA p

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 282 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 01 February 2007 - 12:12 PM

ITM bucuresti a sistat primirea actelor aditionale cu salariul de 440
Motivul : indicii de multiplicare in functie de studii
Sa vedeti distractie ca de acum ar trebui sa ducem si o fisa a postului atasata contractului ca sa dovedim ce nivel de studii acceptam pentru functia respectiva



#2 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 02 February 2007 - 12:20 AM

de cand cere fisa postului atasata la contract?

Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#3 chram

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 02 February 2007 - 01:16 PM

Ma bucur ca nu m-am grabit sa duc actele aditionale cu noul salariu de "440RON" :lostit (13): la ITM. Eram sigura ca vor fi ametiti de noul contract colectiv de munca, drept pentru care luni va voi scrie daca trebuie sau nu fisa postului. Cred ca era mai mult o banuiala decat o chestie sigura, din partea Nicoletei, dar nu se stie niciodata.



#4 ocoleanuionut

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 318 Postari:

Postat 02 February 2007 - 01:51 PM

Vezi postareamony23, la Feb 2 2007, 12:20 AM, a spus:

de cand cere fisa postului atasata la contract?


daca ai un contract de munca in fata ,vezi bine pe prima, pag ca la contractul de munca se ataseaza si o fisa a postului!!!
ocoleanui



#5 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 February 2007 - 07:26 PM

ieri am fost la itmb pt. modificare salarii minim 440 si nici vorba de fisa postului sau altceva.....am plecat dupa ora 13.00 !!
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#6 chram

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 07 February 2007 - 01:01 PM

Nu se cer fisele postului cand se duc actele aditionale privind majorarea salariilor(daca sunt facute corect). Am dus ieri in Giulesti si nu mi-a mai cerut nimic in plus.



#7 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 07 February 2007 - 02:39 PM

Ghiseele de la ITM fac doar un serviciu de registratura. Responsabilitatea continutului documentelor depuse apartine celor care le-au intocmit.
Caz concret:
- se inregistreaza la ITM, fara ca operatorul de la ghiseu sa sesizeze, o desfacere de contract de munca cu acordul partilor care nu avea atasata copia cererii salariatului.
- cererea salariatului nu exista pentru ca nu o facuse, era vorba , practic, de un abuz al angajatorului.
- salariatul reclama desfacerea contractului de munca. Angajatorul este obligat de instanta sa-l reprimeasca, sa-i plateasca salariul pe perioada desfacerii abuzive a contractului,
- la un moment dat s-a pus problema inregistrarii deciziei si numeni nu a culpabilizat-o pe functionara, s-a spus foarte clar ca nu este responsabila de continutul documentelor.
iuliana






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL