Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ce facem in acest caz - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ce facem in acest caz

5 replies to this topic

#1 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 06 February 2007 - 05:53 PM

- ce fac daca in ianuarie aveam 9 angajati si trebuia sa platesc contributiile pe salarii la trimestru iar in februarie am mai angajat 3 persoane si acum am 12 angajati?
- cum mai platesc?
- si cand platesc contributile salariale? :lostit (13):

sa ma ierte moderatorii ,dar nu stiu ce fac si cu declaratiile pt ca de ele am uitat (100, somaj , cas>>>)
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#2 Happy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:

Postat 06 February 2007 - 05:54 PM

Ai depus 010 pt plata trimestriala?
Completezi si depui 010 pt. plata lunara!
Cred ca in acest caz trebuie sa prinzi in declaratia februarie si sumele aferente lunii ianuarie si sa faci viramentele pt. intreaga suma (ianuarie+februarie).




#3 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 06 February 2007 - 05:59 PM

Vezi postareaHappy, la Feb 6 2007, 03:54 PM, a spus:

Ai depus 010 pt plata trimestriala?
Completezi si depui 010 pt. plata lunara!
Cred ca in acest caz trebuie sa prinzi in declaratia februarie si sumele aferente lunii ianuarie si sa faci viramentele pt. intreaga suma (ianuarie+februarie).


pai ce crezi ca mi-a primit-o ma trimis la plimbare ca nu a iesit formularul 010 nou si inventam noi s-au santem mai destepti ca ei , chiar mi-a spus sa le facem noi formularele in locul lor
:lostit (13):
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#4 julia607

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 414 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 06 February 2007 - 06:39 PM

Vezi ca ai 2 conditii cumulative sa treci la declaratie lunara; nr salariati si CA. Daca depasesti una din ele, nu-i suficient.
Julia S



#5 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 06 February 2007 - 06:54 PM

Vezi postareajulia607, la Feb 6 2007, 04:39 PM, a spus:

Vezi ca ai 2 conditii cumulative sa treci la declaratie lunara; nr salariati si CA. Daca depasesti una din ele, nu-i suficient.


- cf Ord 27 din26/01/2006 pt modif L346/2004,art 4 alin 1, a ), microintreprinderi sant societetile care au pana la 9 salariati si realizeaza o cifra de afaceri anuala neta sau detin active totale de pana la 2 milioane euro echivalent in lei.

-aceasta este conditia ca sa platesti trimestrial contributiile salariale.
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#6 florika

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 297 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 07 February 2007 - 07:34 AM

Pentru Serban Mariana
- in momentul in care va apare noua declaratie 010 o completezi odata la plata trimestriala a obligatiilor cu incepere de la 01.01.2007 si mai faci alta declaratie in care completezi la plata lunara a obligatiilor cu incepere de la 01.02.2007.
Nu este vina noastra ca legile se aplica de la o data si formularele de declarare ies peste 2 luni.
Plata insa nu am idee cum s-ar putea face. Eu as plati si pentru ianuarie pana la 25.02.2007.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL