Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Declaratie sanatate CASS - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 10

Salt la continut


Declaratie sanatate CASS

185 replies to this topic

#181 Dinu George

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 367 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 26 November 2008 - 01:43 PM

Vezi postareaDinu George, la Nov 21 2008, 01:56 PM, a spus:

Intrebarea mea este care legislatie in vigoare la 01.11.2008 si ce difera fata de cea de la 01.10.2008 de exemplu ?

Eu intreb eu raspund. Ordinul care modifica Normele metologice este cel cu nr.754 din 2 oct.2008 (MO 706 din 17.oct 2008)



#182 adyc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 November 2008 - 08:04 AM

CAS sector 3 si 4


Casa de Asigurari de Sanatate a Municipiului Bucuresti informeaza :
Biroul Evidenta Declaratii din Calea Dudesti, nr. 104 - 122 (incinta policlinicii Vitan), sector 3, Bucuresti functioneaza, incepand cu data de 2 decembrie a.c., la adresa:

Bd. Nicolae Grigorescu, nr. 41, sector 3 (incinta Policlinicii Titan),
tel 0316.901.008 , 0316.901.009

Precizam ca programul de lucru cu publicul ramane acelasi.
Reamintim ca la acesta locatie se desfasoara urmatoarele activitati :
- depunerea declaratiilor de catre angajatori cu sediul social/domiciliul fiscal in sectoarele 3 si 4,
- depunerea confirmarilor generate la raportarea online in urna special amenajata.




#183 Marinica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 149 Postari:
  • Location:Campulung Muscel
  • Interests:calculatoare, fotbal

Postat 05 December 2008 - 08:27 AM

Pentru cei in CIC la intrarea in vigoare a legii ii trecem in declaratie sau e valabil numai pentru cei care intra de acum inainte?

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 05 December 2008 - 12:05 PM




#184 Mary

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 157 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 December 2008 - 08:33 AM

Daca o salariata a unei firme din Bucuresti este inregistrata la CAS Neamt, avand acolo medicul de famile, si daca ea are contractul de munca suspendat pentru a sta cu copilul acasa pana la 2 ani ... Se mai depune declaratie la CAS Neamt cu 0 ?



#185 BRIELA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 09 December 2008 - 02:54 PM

Am inteles ca de la 1 Decembrie se modifica coeficientul la contributia pentru sanatate. Declaratia pe luna noiembrie care se depune pana pe 25.12.2008 se face cu vechiul coeficient de 5,5% sau cu 5.25? Intreb deoarece eu actualizat programul de contabilitate cu care lucrez si s-a modificat si coeficientul. OF, ce sa mai inteleg? :thumbup:

Gata, s-a rezolvat. La declaratiile pe luna noiembrie se aplica coeficientul de 5,5%. Am sunat la Casa de sanatate si asa mi s-a spus.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 December 2008 - 06:13 PM




#186 zsika

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 11 December 2008 - 02:11 PM

puteti sa imi spuneti va rog care este legea care specifica faptul ca pe declaratia de sanatate trebuie sa apara si persoanele aflate in CIC?Multumesc






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL