Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
TVA prestatii servicii EXTERNE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


TVA prestatii servicii EXTERNE

20 replies to this topic

#21 anca duma

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:
  • Gender:Female

Postat 16 July 2007 - 11:20 AM

Am si eu nevoie de ajutor. Firma la care lucrez expune in show room-ul propriu produse achizitionate in vederea revanzarii de la furnizori intracomunitari . Patroana vrea sa factureze furnizorilor intracomunitari faptul ca expune aceste produse. Cum trebuie sa procedez in acest caz? Facturez servicii executate sau chirii? Se folosesc facturile pe care le folosesc in relatia cu clientii interni? Facturez cu sau fara TVA? Multumesc tuturor care vor avea bunavointa sa ma ajute.

Aceasta postare a fost editata de anca duma: 16 July 2007 - 11:21 AM







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL