Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Calcul TVA achizitii intracomunitare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 6

Salt la continut


Calcul TVA achizitii intracomunitare


101 replies to this topic

#101 egtegt

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 13 May 2011 - 01:48 PM

Buna ziua, va rog sa ma ajutati si pe mine cu urmataorea problema , firma platitoare de tva (trimestrial) cumpar marfa de 500eur din Polonia de la on firma platitoare de tva , deci afctura este fara tva . Eu acum trebuie sa depun declaratia 092 ?
Dupa mine eu cred ca nu este o operatiune taxabila in Romania , atata timp cat fac 4426=4427.

Stiu ca trebuie sa depun 390 , dar nu stiu daca trebuie sa depun si 092.

Multumesc anticipat



#102 mihaela_cva

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2579 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova
  • Interests:gradinarit..de apartament, deocamdata
    calatorii

Postat 13 May 2011 - 07:14 PM

trebuie sa fii inscris in roi si sa depui 092-trecere la tva lunar. Obligatorie







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL