Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Contributii Salarii comunicate de ANAF Arges - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Contributii Salarii comunicate de ANAF Arges

5 replies to this topic

#1 pelican1212

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:
  • Location:Pitesti
  • Interests:informare

Postat 12 February 2007 - 10:21 AM

Mai fratilor, de unde veniti voi cu cota aia de 18.65% la CAS angajator. Ia uitati va rog aici cum ne-a transmis ANAF-ul din Arges (Am atasat mesajului un fisier cu comunicatul Fiscului). Eu nu prea sunt lamurit, programul meu de salarii imi calculeaza tot cu 18.65%. Cine are dreptate pana la urma?

Fisiere atasate





#2 alexdolofanul

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:

Postat 12 February 2007 - 10:27 AM

deci CAS datorat de angajator este de 29% din care se scade CAS datorat de angajat adica 9.5% rezulta 19.5% din care se scade 0.85% contributia pt concedii si indem. si rezulta 18.65%




#3 ciobanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 299 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:slobozia

Postat 12 February 2007 - 02:01 PM

Vezi postareaalexdolofanul, la Feb 12 2007, 10:27 AM, a spus:

deci CAS datorat de angajator este de 29% din care se scade CAS datorat de angajat adica 9.5% rezulta 19.5% din care se scade 0.85% contributia pt concedii si indem. si rezulta 18.65%
nu se mai scade 0.85% din cas!
ada



#4 Ranettius

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:

Postat 15 February 2007 - 11:28 AM

Deci contributiile sunt urmatoarele (din ce am inteles si eu):

1. CAS angajator: 19.5%
2. CAS angajat: 9.5%
3. Contributia Concedii, indemnizatii: 0.85%
4. Contributia accidente munca: fct. de CAEN

5. SOMAJ angajator: 2%
6. SOMAJ angajat: 1%
7. Contributia fond salarii: 0.25%

8. SANATATE angajator: 6%
9. SANATATE angajat: 6.5%

10. Contributia ITM 0.75% sau 0.25%

Corectati-ma daca gresesc!



#5 valeria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 210 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara
  • Interests:sa fim cat mai buni

Postat 15 February 2007 - 02:15 PM

Corect!



#6 carmela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 132 Postari:

Postat 15 February 2007 - 02:51 PM

Ati uitat fondul pentru persoane cu handicap. Legea 448/06.12.2006 art.77.
camicaze






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL