Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CONTRIB. RISC ACCID SI BOLI PROF. - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


CONTRIB. RISC ACCID SI BOLI PROF.

17 replies to this topic

#1 ramona_banica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 63 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 17 February 2007 - 02:44 PM

salutare tuturor!

are cineva lista cu noile cote contributie risc accid si boli profes.? Varianta e oficiala? Unde a aparut?

merci



#2 valeria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 210 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara
  • Interests:sa fim cat mai buni

Postat 17 February 2007 - 04:07 PM

O gasesti in manualul programului de CAS, dar in MO nu am vazut sa apara.Mai avem de asteptat un pic.




#3 Iaro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 423 Postari:

Postat 18 February 2007 - 01:09 PM

Pe site-ul Casei Nationale de Pensii si Asigurari Sociale (www.cnpas.org), la sectiunea AMBP (accidente de munca si boli profesionale), exista afisat pentru a fi downloadat fisierul "Anexa nr.4 - Tariful de risc pe sectoare de activitate ale economiei nationale, pentru anul 2007"! :lostit (13):



#4 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 February 2007 - 01:43 PM

multumim !
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#5 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 18 February 2007 - 02:17 PM

Pupice si mii de multumiri,deja eram cu nervii la pamant ca nici macar statele nu le pot face...



#6 ics21

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Miercurea Ciuc

Postat 19 February 2007 - 10:19 AM

multam mult! :lostit (13):



#7 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 19 February 2007 - 11:10 AM

Nu e nevoie sa ne stresam chiar asa de tare pentru niste calcule la care putem reveni si face rectificare :lostit (13): . Eu am facut statele de la inceputul lunii si daca se modifica, revin luna viitoare. Mai ales ca e vorba de contributia angajatorului :wink: .

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 August 2008 - 01:33 PM

Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#8 ciprian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:

Postat 19 February 2007 - 01:56 PM

in normele care au aprobat tariful de risc zice ca CNPAS comunica tarifele noi pana la data de 31 ianuarie pentru anul in curs. :lostit (13): nici ei nu respecta legea, noi de ce am face-o? :pullhair:



#9 ramona_banica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 63 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 22 February 2007 - 01:18 PM

Multumesc frumos!

E de aur forumul asta :lostit (13):



#10 carol28sm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 26 February 2007 - 11:05 AM

Se depune declaratie pe propria raspundere privind asigurarea pentru accidente de munca si boli profesionale la et.5 cam.1 Casa De Pensii din Vitan cu noile cote in functie de CAEN. Funtionarul de la CNPAS mi-a dat si o discheta cu un fisier in format excel care trebuie completat. Sa incerc sa il atasez.

Fisiere atasate





#11 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 26 February 2007 - 02:52 PM

Unde scrie ca de cate ori schimba ei cotele pentru Fd. accidente trebuie depusa declaratia aceasta?
In reglementari scrie ca se depune doar la schimbarea CAEN, parca.

Aceasta postare a fost editata de Cristina Grigoras: 26 February 2007 - 02:54 PM

Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#12 carol28sm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 March 2007 - 08:02 AM

Ai dreptate asa stiam si eu. Dar am intrebat la casa de pensii daca mai e nevoie sa depun aceasta declaratie si atunci cand se modifica cotele functionara mi-a raspuns ca da, cand m-am dus sa o depun , raspunsul a fost ca nu trebuie, ci doar atunci cand se modifica cod CAEN. Cine stie poate nu o fi inteles initial intrebarea.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 17 July 2008 - 10:59 PM




#13 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 March 2007 - 03:01 PM

MO 145/28.02.2007
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#14 carol28sm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 March 2007 - 11:45 AM

Vezi postareacristina5859, la Mar 6 2007, 05:01 PM, a spus:

MO 145/28.02.2007
Se poate posta, va rog?



#15 ilia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 12 March 2007 - 03:16 PM

Eu am schimbat de curand CAEN-ul si m-am dus si-am declarat doua CAEN-uri: unul cu 60% activitate si altul cu 40%. Mentionez ca cel principal este cel cu 40%. Cand sa fac declaratia lunara....mi-am dat seama ca am o singura casuta in care sa pun procentul. L-am pus pe cel aferent ob. principal, cel cu 40% activitate. Dar ce ma fac cu celalalt care este si mai mare? Stie cineva cum se face? Multumesc!



#16 AnAbEllA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 109 Postari:

Postat 11 September 2007 - 07:53 PM

stie cineva care e termenul pt aceasta declarartie ??? e cu amenda?



#17 madiil

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:ploiesti

Postat 15 September 2007 - 07:40 AM

Vezi postareailia, la Mar 12 2007, 04:16 PM, a spus:

Eu am schimbat de curand CAEN-ul si m-am dus si-am declarat doua CAEN-uri: unul cu 60% activitate si altul cu 40%. Mentionez ca cel principal este cel cu 40%. Cand sa fac declaratia lunara....mi-am dat seama ca am o singura casuta in care sa pun procentul. L-am pus pe cel aferent ob. principal, cel cu 40% activitate. Dar ce ma fac cu celalalt care este si mai mare? Stie cineva cum se face? Multumesc!

Dai după aceea o rectificativă



#18 Jojo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:

Postat 15 September 2007 - 07:43 AM

Vezi postareaAnAbEllA, la Sep 11 2007, 08:53 PM, a spus:

stie cineva care e termenul pt aceasta declarartie ??? e cu amenda?


25 ale lunii ca peste tot.Amenda? Probabil ca da!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL