Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
deducere personala de baza 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


deducere personala de baza 2007

7 replies to this topic

#1 gaby 2007

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 February 2007 - 07:27 PM

Salutare tuturor
Am si eu cateva intrebari:
1. Cat mai este deducerea personala de baza pe 2007?
2.Stie cineva cat este procentul la fondul de risc si accidente la cod CAEN 5211 sau de unde pot sa-l aflu?
Va multumesc anticipat!



#2 Ocsi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 766 Postari:
  • Location:Oradea
  • Interests:Excursii, internet, filme S.F. etc.

Postat 20 February 2007 - 07:21 PM

1. Idem cu 2006
2. din progr. decl. pensii

3. Mai foloseste si functia de cautare. Ambele intrebari figureaza deja pe forum!

Cele scrise mai sus reprezinta doar o parere,
daca o iei de buna, o faci pe riscul tau.



#3 Topo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Location:Nord
  • Interests:...tot

Postat 25 February 2007 - 11:59 AM

Recunosc ca-s lenes si n-am cautat prea mult, da am o intrebare simpla ca-i duminica si fac fise fiscale: la minori angajati, deducerea personala e corespunzatoare celor 6 ore, adica (250/8)*6=~187? sau tot 250? Multumesc.



#4 lyv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:oradea

Postat 25 February 2007 - 12:57 PM

Vezi postareaTopo, la Feb 25 2007, 11:59 AM, a spus:

Recunosc ca-s lenes si n-am cautat prea mult, da am o intrebare simpla ca-i duminica si fac fise fiscale: la minori angajati, deducerea personala e corespunzatoare celor 6 ore, adica (250/8)*6=~187? sau tot 250? Multumesc.


Tot 250, daca are functia de baza acolo.



#5 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 March 2007 - 05:48 PM

Ca sa nu mai deschid alt topic:
Nu stiti sa se modifice nimic la deducerea asta? Cred ca au uitat de ea la Finante :cool: .
Si tichetele de masa comparativ cu 2005 (de cand e aceeasi deducere :pullhair: ) au crescut cu 15%.
De salariul minim ca sa zic: parca era 2.500.000 tot atunci, iar deducerea era cat salariul minim :lostit (13): .
Daca ti se pare simplu ce ai de facut... inseamna ca nu cunosti toate amanuntele Imagine postata



#6 newold

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Gender:Female

Postat 02 March 2007 - 06:25 PM

Vezi postareafboji, la Mar 2 2007, 07:48 PM, a spus:

Nu stiti sa se modifice nimic la deducerea asta? Cred ca au uitat de ea la Finante :cool: .
Si tichetele de masa comparativ cu 2005 (de cand e aceeasi deducere :pullhair: ) au crescut cu 15%.
De salariul minim ca sa zic: parca era 2.500.000 tot atunci, iar deducerea era cat salariul minim :lostit (13): .
la ce salarii minime sunt acum cred ca au "uitat" intentionat din dorinta de a compensa cu ceva gaura lasata de cota unica :frusty:

Doar o parere pentru ca sincer nu stiu sa se fi modificat.



#7 Anais

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Location:xxx

Postat 05 March 2007 - 04:11 PM

Se acorda deducere personala pentru pensionarii angajati? Daca da, in ce baza?
Multumesc.
Anais



#8 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 05 March 2007 - 04:30 PM

Salariatii au drept la deducere personala la functia de baza. Pensionarul salariat are aceleasi drepturi la functia de baza. Pensia nu se considera venit de natura salariala. Vezi Cod Fiscal, impozit venit - impozit salarii.
iuliana






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL