Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
soft pt.contabilitate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


soft pt.contabilitate

24 replies to this topic

#1 aldea_ionela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 10 February 2005 - 12:35 AM

vreau sa-mi achizitionez un soft pt.contabilitate si nu stiu la ce sa ma opresc! va rog sa ma ajutati cu pareri si cu exemple de programe bune ca raport pret - calitate! mentionez ca nu vreau unul f.performant si nici scump!
yoni



#2 munteanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 69 Postari:

Postat 10 February 2005 - 08:57 AM

eu iti recomanid CIEL CONTA ruleaza in windows ,nu este prea sofisticat ,este destul de simplu de utilizat.
Are insa un dezavantaj destul de mare in sensul ca nu listeaza registrul de casa in formatul pe care il stim.

Am inteles de la cei de la Ciel ca prin primavara vor rezolva problema asta.




#3 aldea_ionela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 10 February 2005 - 10:26 AM

multumesc mult! inclinam catre CIEL, dar aveam nevoie de cateva argumente, am auzit pareri pro si contra acestui program!
celelalte module cum sunt? ma refer la salarii, imobilizari, etc.
yoni



#4 alinabogdan.29

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 112 Postari:
  • Location:sibiu
  • Interests:specializarea

Postat 10 March 2005 - 09:52 AM

eu personal, nu va recomand ciel-ul. lucrez momentan cu el, dar intentionez sa-l schimb. va recomand f mult programul Platphorma este mult, mult superior. firma face si prezentari, asa ca va veti putea convinge.
alina



#5 laura2005

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 Postari:
  • Location:oradea

Postat 10 March 2005 - 10:07 AM

Pentru inceput iti recomad S.a.g.a.are si program de salarii si e gratuit !
LAURA JUNC



#6 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 March 2005 - 11:40 AM

buna
laura2005 cu parere de rau te anunt ca site-ul ala nu merge as fi si eu interesata de un site gratuit si cat mai simplu dar care sa si mearga :D



#7 alinabogdan.29

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 112 Postari:
  • Location:sibiu
  • Interests:specializarea

Postat 11 March 2005 - 03:54 PM

incearca ContaSQL- program de conta, salarii, mijl fixe si cam tot ce iti trebuie la o firma mai mica.
alina



#8 laura2005

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 Postari:
  • Location:oradea

Postat 11 March 2005 - 04:03 PM

Cum nu merge,la mine e QK :?
LAURA JUNC



#9 addina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 398 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:literatura, psihologie si.... conta

Postat 15 March 2005 - 04:53 PM

SAGA mi se pare si mie ok. CIEL-ul nu face prostia sa il iei!!! momentan lucrez cu amandoua ptr 2 firme siferite si am de gand sa renunt la ciel.



#10 moni-andreea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 220 Postari:
  • Location:Bacau

Postat 15 March 2005 - 07:38 PM

Ciel-ul are o chestie care se cheama "Module Creator" si am facut in el oarece rapoarte mai fatzoase (un registru de cumparari pentru bonuri de benzina si un registru de casa mai spalat).
Orice program de conta face ce-i spui tu sa faca.
Poti convinge Ciel-ul sa faca inclusiv sconturi si rabaturi.
Lucrez si pe e-Lar si pe WinMentor. Sunt foarte bune.
Nu exista nici un program de conta care sa faca de toate. Cind cumperi programul trebuie sa te asiguri (pentru tine si clientul tau) ca exista un programator care ti-l poate personaliza. Asta am descoperit eu ca este esential.
Restul tine de cartea verde si de manualul de baze de date.
Succes!
Durerea e inevitabila, suferinta este optionala



#11 viorache

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 185 Postari:
  • Location:Constanta

Postat 16 March 2005 - 01:06 AM

Ca sa pot sa-mi personalizez programul m-am apucat singur sa invat Foxpro.
Cred ca pierd vremea dar poate iese ceva.



#12 clau

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 26 Postari:
  • Location:Sibiu, HOME

Postat 16 March 2005 - 12:23 PM

tocmai am incercat CONTAB_SQL, eu zic sa incerci S.A.G.A. este mult mai usor de utilizat, are o interfata mult mai prietenoasa si cu siguranta are mai multe decat CONTAB_SQL



#13 cornelia cristea

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 16 March 2005 - 01:10 PM

Buna ziua
Sunt la inceput pe acest forum si as da si eu cateva sugestii referitoare la softurile de contabilitate.
In acest moment utilizez la servici PLATPHORMA 8 (varianta cu leul greu), dar totodata acasa lucrez pe SAGA contabilitate.
La adresa respectiva este gratuita descarcarea sitului SAGA contabilitate si SAGA gestiune...
Este un soft destul de usor de utilizat



#14 alberta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 23 March 2005 - 10:46 PM

Are cineva Wizcount de DOS? Noi din asta avem si e destul de bun, desi arei interfata cam urata, dar ne-am obisnuit.
Daca are cineva, as vrea sa intreb ceva despre un raport.



#15 cizmasdelia

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 24 March 2005 - 04:30 PM

Incearca si D-Soft,am lucrat pe multe programe dar asta mi se pare super.



#16 gabita

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Arad
  • Interests:IT

Postat 25 March 2005 - 09:35 AM

Eu utilizez CONTAB SQL ,este gratuit .
Este usor de utilizat, cuprinde toate facilitatile (salarii, mijloae fixe, gestiune, furnizori, clienti).
In plus genereaza tot felul de rapoarte, toate registrele obligatorii, cartea mare, export in fisiere ptr obligatiile legate de salarii posibilitatea de a lucra cu mai multe firme s.a.
Varianta gratuita este restrictionata la 5 salariati si 9 mijloace fixe in rest toate modulele sunt full.



#17 alinux

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:economic, financiar contab, audit..

Postat 29 March 2005 - 12:00 PM

iti recomand Winmentor.
Este usor de utilizat, cuprinde toate facilitatile (salarii, mijloace fixe, gestiune, furnizori, clienti, etc); genereaza toate rapoartele, toate registrele obligatorii, export in fisiere pentru obligatiile legate de salarii posibilitatea de a lucra cu mai multe firme s.a.



#18 livia_ioana

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:suceava

Postat 29 March 2005 - 02:55 PM

Un program f. bun. de contabilitate este Atlantis....Eu lucrez pe el si nu am probleme.Numai ca se adreseaza intreprinderilor mici si mijlocii.



#19 constantin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:

Postat 29 March 2005 - 09:59 PM

eu utilizez de vreo 2 luni EasyCont de la sasory - versiunea demo o gasesti pe si sunt destul de multzumit de el -



#20 bibicu13

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 21 July 2005 - 11:18 AM

alberta a spus:

Are cineva Wizcount de DOS? Noi din asta avem si e destul de bun, desi arei interfata cam urata, dar ne-am obisnuit.
Daca are cineva, as vrea sa intreb ceva despre un raport.

noi avem ,pot sa te ajut cu ceva ??






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL