Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
docum. necesare evidentei mijl. fixe - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


docum. necesare evidentei mijl. fixe


79 replies to this topic

#1 lucia_manda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:

Postat 11 February 2005 - 06:27 PM

Sunt o contabila la inceput de drum! imi puteti cum arata o fisa individuala mijloc fix , proces verbal de receptie, sau ce documente se intocmesc cand cumperi un mijloc fix , respectiv un obiect de inventar !

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 16 December 2008 - 03:46 PM




#2

  • Guests

Postat 11 February 2005 - 06:39 PM

In MOF 23 bis/07.01.2005 sunt publicate anexele nr.1 si 2 la OMFP nr.1850/2004 privind registrele si formularele financiar -contabile. Ai tot ce-ti trebuie,ocolo.




#3 lucia_manda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:

Postat 11 February 2005 - 07:09 PM

mersi mult ! dar nu am abonament la MO, m-am gandit ca are cineva anexele salvate in calculator si poate sa le afiseze pe forum! poate ma ajuta cineva!



#4 lucia_manda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:

Postat 11 February 2005 - 08:20 PM

ma ajuta si pe mine cineva ???? nu am monitorul!!!



#5 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 11 February 2005 - 08:27 PM

http://www.legis.3x....rul_oficial.php



#6 lucia_manda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:

Postat 11 February 2005 - 08:29 PM

mersi mult ! esti un dulce



#7 munteanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 69 Postari:

Postat 12 February 2005 - 10:14 AM

LA MIJLOACELE FIXE CREEZ FISE IN EXCEL ALE CAROR INFORMATII LE CENTRALIZEZ PRIN FORMULE IN ASA FEL INCIT SA OBTINE O BALANTA LUNARA A MIJLOACELOR FIXE. DESI AM AVUT DESTUL DE MULTE CONTROALE NU MI-A REPROSAT NIMENI DE CE NU FOLOSESC MODELUL DE FORMULAR . iMPORTANT ESTE CA ACESTE FISE PE CARE LE POTI FACE SINGURA IN EXCEL SA CUPRINDA TOATE RUBRICILE NECESARE.

LA URMA URMEI FONDUL CONTEAZA SI NU FORMA



#8 lucia_manda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:

Postat 12 February 2005 - 07:03 PM

mi-ai puta trimite si mie pe email ( lucia_manda@yahoo.com) modelul tau din excel ?te rog frumos!



#9 alinas

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Location:oradea

Postat 13 February 2005 - 04:14 PM

Te rog sa imi trimiti si mie. alina..s@k.ro. Multumesc



#10

  • Guests

Postat 13 February 2005 - 05:46 PM

Poti sa-mi trimiti si mie . cornelia.raducu@mme.ro Multumesc



#11

  • Guests

Postat 13 February 2005 - 05:56 PM

cu mii de rugaminti le vreau si eu.... danimos2003@yahoo.com



#12 IrinaCostin

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 15 February 2005 - 12:31 PM

Si eu vreau:) :shock: .
Mersi mult...
irina_costin2004@yahoo.com



#13 Guest__*

  • Guests

Postat 15 February 2005 - 01:54 PM

IN CAZ CA NU TE DERANJEAZA PREA MULT MI-AI PUTEA TRIMITE SI MIE LISTA IN EXCEL CU MIJLOACE FIXE ?DACA DA gianinaradu@yahoo.co.uk
multumesc anticipat.



#14 lucia_manda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:

Postat 15 February 2005 - 01:56 PM

Am o intrebare dl Munteanu a trimis cuiva balanta de mijloace fixe?



#15 alinas

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 64 Postari:
  • Location:oradea

Postat 17 February 2005 - 09:42 AM

Mie nu, dar inca sper.



#16 maria1120

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:

Postat 23 December 2005 - 08:13 AM

si eu as dori modelul in excel.te rog foarte, foarte mult!danahd1120@yahoo.com



#17 alina-virginia

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 12 January 2006 - 01:44 PM

te rog mult ....vreu si eu daca se poate modelul tau de fisa

multumesc mult



#18 alina-virginia

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti

Postat 12 January 2006 - 01:44 PM

adresa mea este : alina_perjoiu@yahoo.com



#19 gavrosche

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Location:SB

Postat 12 January 2006 - 03:44 PM

as dori si eu formularul, daca nu e prea mare deranjul : gavrosche@hotmail.com, multumesc
Am si eu o intrebare ,daca ma poate ajuta cineva, cu privire la codul de clasificare pt un aparat, luat in leasing, de printat afise.Valoarea lui e de 16130euro



#20 kangoo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Location:oradea

Postat 05 October 2006 - 08:56 AM

Buna tuturor,

As avea mult nevoie de ajutor privind mijloacele fixe si obiectele de inventar si anume, are ar fi exact, toate formularele ce evidentiaza (ce acte/formulare se intocmesc EXACT la):
1. intrarea acestora in societate in functie de modalitatea de intrare(cumparare, aport, donatie ,etc...???)???,
2. amortizarea si utilizarea acestora, (fise, procese verbale de evaluare, reevaluare, trecerea mijloacelor fixe la obiecte de inventar ca urmare a modificarii legislatiei-majorare valoare, etc.)
3. iesirea acestora in functie de fiecare modalitate (vanzare, casare, donatie, etc...)
Precum si modalitatile permise azi, privind amortizarea: amortizare liniara, amortizare degresiva, amortizare degresiva cu coef.de uzura morala, amortizare accelerata, precum si nivelul de deductibilitate in toate cazurile posibile (utilizare la 100%, inchiriere, leasing, utilizare partiala - nu la intreaga capacitate a mijlocului fix de ex....etc...).
Care ar fi exact legile actuale care reglementeaza regimul mijloacelor fixe, amortizarea mijloaelor fixe, regimul obiectelor de inventar.

Va multumesc foarte mult.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL