Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
apartament,clasa amortizare?! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


apartament,clasa amortizare?!

1 reply to this topic

#1 VRANCEA MARIANA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CS
  • Interests:DISCUTII PE TEME LEGISLATIVE

Postat 10 March 2007 - 11:13 AM

Am achizitionat in oct 2006(data contract) un apart in val de 176000 ron .Incepand cu 2007 va treb sa-l inreg cu amortizare.Este folosit pentru depozitare MARFA deocamdata ulterior birouri.Daca aleg ca si clasa de amortizare 1.5.14 Alte constructii pt afaceri comert, depozitare neregasite in cadrul subgrupei 1.5(dur amort 16 ani) ESTE F gresit? in loc de 1.5.2 Cladiri comerciale pt depozitare comercializare.Magazine.(32 ani)
Ideea este ca dorim sa-l amortizam mai repede si mai ales sa platim m putin imp pr avand in vedere ca ne-am blocat cand am vazut ca platim imp cladiri ~1000 euro/an doar pt ca suntem pj si pt ca am inreg in contab val reala achitata fara "ajustari"Pt ca am fost corecti am platit o caruta de bani la notari iar de acum la Primarie si ...peste tot m mult...
Multumesc



#2 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 10 March 2007 - 11:41 AM

Parerea mea : nu te risca las-o la 1.5.2,compara cu 1.6.4 (40-60 ani) si atunci vei fi multumit .Este totusi un apartament...







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL