Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Examen diferenta CASS-EXPERT 31 martie 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Examen diferenta CASS-EXPERT 31 martie 2007

21 replies to this topic

#1 lummi31

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 12 March 2007 - 10:44 PM

Este cineva care participa? Stiti ceva despre subiecte?



#2 BB2005

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Gender:Male

Postat 24 March 2007 - 08:22 PM

da, si eu particip
dar nu stiu mare lucru




#3 cws

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:Bucharest, Romania

Postat 27 March 2007 - 07:41 PM

a aflat cineva ceva?



#4 camistu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 67 Postari:

Postat 27 March 2007 - 09:10 PM

cred ca nimeni nu stie nimic, sper sa nu avem surprize



#5 aty

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 27 March 2007 - 09:43 PM

Vezi postarealummi31, la Mar 12 2007, 11:44 PM, a spus:

Este cineva care participa? Stiti ceva despre subiecte?

da eu particip dar am inteles de la cursuri ca nu ne vor da grila ci subiecte de dezbatut si studii de caz.In orice caz la cursuri a fost o mare bataie de joc,deoarece s-a predat acelasi lucru de 2 profesori diferiti iar totul a culminat cu ziua de Vineri si sambata cand a venit o doamna care a inceput sa ne dicteze din Norma 23 privind cenzoratul.

In concluzie la aceste cursuri nu am aflat nimic nou si nici nu am primit explicatii la nelamuririle pe care le aveam in legatura atat cu subiectele cat si cu examenul.

Bafta!



#6 cookie

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 28 March 2007 - 10:10 AM

Buna

Si eu trebuie sa dau examen de diferenta pe 31 martie 2007. Sunt extrem de suparata pentru bataia de joc si nu prea stiu la cine trebuie sa tip. :pullhair: Am platit ptr examen in octombrie 2006, am luat concediu o saptamana sa pot citi si eu materia, am platit si intrarea in CECCAR, plus ca la inscriere in tablou mi s-a spus clar sa incetez toate contractele de munca in vigoare daca vreau sa fiu profesionist independent. Si de atunci stau si astept mareata diploma si stampila care pana la urma nu mai vine...ca acum trebuie sa platim alt examen, alta inscriere in tablou...samd. Scuze ptr iesire dar trebuia sa ma descarc si eu.

Imi este foarte greu in aceasta perioada sa dau acest examen ptr ca sunt ocupata cu alte chestii programate inainte sa aiba cei de la CECCAR bunavointa sa dea o decizie privind acest examen.

Eu mi-am strans toata bibliografia si intrebarile deschise existente in cartea de acces 2006. Am intrebat si eu in stanga si in dreapta la cel putin 2 filiale CECCAR unde mai am ceva relatii. Nimeni nu stie nimic, doar sa nu ne facem probleme ca nu va fi greu. Problema mea este ca vor fi intrebari deschise si nu teste grile. Pentru asta a trebuit sa imi iau cateva zile concediu ca nu cred ca ajuta doar o prima citire a materiei...care fie vorba intre noi e greoaie si nu iti solicita decat memoria. Eu am reusit sa trec peste materia de expertiza, o recapitulez pe cea de la doctrina invatata pe bune in octombrie 2006 si...sper sa am si ceva timp ptr audit.

Voi ce faceti? Ati aflat ceva in plus? Cum stati cu invatatul?

Astept vesti de la voi.... :pullhair:



#7 afrodita

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 29 March 2007 - 09:48 AM

buna,
poti sa-mi dai si mie detalii despre acest examen? ma intereseaza de unde pot sa iau tematica pt exam de diferenta, exista cursuri postate undeva pe net?



#8 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 March 2007 - 12:55 PM

Multa bafta va urez tuturor celor care dati examen maine !! Sa aveti noroc, sa va dea exact ceeace stiti voi mai bine !!
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#9 camistu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 67 Postari:

Postat 30 March 2007 - 03:35 PM

multumim, asa sa fie.



#10 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 March 2007 - 05:33 PM

Asteptam comentariile, opiniile si parerile despre cum a fost ???? ce ati facut?????????
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#11 zadana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 01 April 2007 - 11:42 AM

A fost bine, subiectele nu au fost grele, s-a dat cam ceea ce ne asteptam, dar cel mai urat mi s-a parut faptul ca au copiat babele pe rupte, cu copiute la portjartier, sub fuste, in buzunare, pe unde au putut, f.f.f. urat...........................



#12 ANCI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Location:tg.mures
  • Interests:diverse

Postat 02 April 2007 - 08:35 AM

si aceste persoane devin experti contabili.



#13 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 April 2007 - 08:40 AM

Asa e viata !! "Cine poate, oase roade....cine nu, nici carne macra " !!!
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#14 lummi31

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 02 April 2007 - 01:56 PM

"Asteptam comentariile, opiniile si parerile despre cum a fost ???? ce ati facut????????? "

Sincer? Mai usor decat m-am asteptat :)
Si...inchei cu urarea: "sa ne vedem in...Tablou!":)



#15 ec_alin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 37 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Radauti
  • Interests:contabilitate

Postat 03 April 2007 - 07:34 PM

stie cineva cand se dau rezultatele? sau daca s-au afisat???
ec_alin



#16 zadana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 04 April 2007 - 08:14 AM

la sfarsitul examenului ni s-a spus ca se vor afisa la filiala si pe site-ul filialei (ceccarbuc.ro) in termen de 5 zile.
Pana acum nimic, dar asteptam.
Poate ne fac o bucurie de Pasti.
Oricum, sper ca babele alea care au copiat, sa nu fi transpirat degeaba, dar totusi sa nu ia examenul, ca daca tot se mai da odata..........sunt prea rea????????, dar m-a intrigat prea tare ce am vazut. Si ce mi s-a parut revoltator, in momentul in care predam lucrarile, s-a trezit o tanti, careia i se luasera copiutele ( Vali de la ceccar a fost foarte vigilent) sa se certe cu Vali pentru ca a fost prea rau si nu le-a lasat sa copieze, ca sunt si ele in varsta si nu mai pot invata, dar vor sa fie experti...............



#17 malena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:

Postat 04 April 2007 - 12:55 PM

la primul tau comentariu m-am abtinut pentru ca nu-mi plac polemicile dar acum imi pare rau sa vad atata rautate , mai ales in SAPTAMANA asta cand ar trebui sa fim mai buni si mai toleranti.
''Babele " alea ar putea fi mamele noastre care sunt tarate prin examene(desi multe sunt muncite destul ,si la serviciu si acasa) sa-si poata castiga o paiine dupa atata amar de vreme in care au muncit in contabilitate si stiu meserie poate mult mai multa decat multi tineri.Ce puteau sa invete acolo :atributiile presedintelui CECCAR,ce face adunarea generala etc?Sunt destule locuri de munca in domeniul asta pentru toti,nu cred ca ti-au luat locul tau.Oricum majoritatea nu s-a dus acolo pentru expertize ci pentru ca sa poata pune o semnatura pe un bilant (mare filozofie!).
Eu zic ca trebuie sa pastram respect celor mai in varsta pentru ca ne asteapta si pe noi batranetea si sa ne aducem aminte de o vorba veche:
''Cine nu are batrani sa si-i cumpere".
Ce bine ar fi sa fim mai buni ,mai intelegatori ,mai blanzi ....sa lasam orgoliile la o parte si ura care ne chinuie sufletul sa o lasam sa se transforme in dragoste si toleranta.



#18 lummi31

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 05 April 2007 - 09:01 AM

So...rezultatele sunt deja afisate pe site si m-am "vazut" ADMISA! :pullhair:



#19 aikido

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 224 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:BUH

Postat 05 April 2007 - 10:30 AM

Adevarul este ca numai balarii au dat la examen....celor care au avut timp si chef sa invete vorbaria semidocta din ghiduri si norme etc, felicitari! Dar sincer, pe mine nu m-a ajutat la nimic sa stiu "prin ce se diferentiaza profesia contabila de altele" si alte intrebari de litera c...
Ca daca adun pe looserii aia de la CECCAR si ii pun sa faca o expertiza ca la carte sau, nu mai vorbesc de un audit (pe care sic, tot nu mai au drept sa il faca), o vor da in bara. Asa ca: rusine pentru ca ne obliga sa dam inca un examen pentru ceea ce am mai absolvit o data, rusine pentru ca am platit 6 milioane si ceva pt examen, in conditiile in care oricum cotizez ceva mii pe an).
Un rahat de examen, organizat de un rahat de organism profesional.....
A fine is a tax for doing wrong. A tax is a fine for doing well.



#20 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 05 April 2007 - 12:14 PM

URA ... :pullhair: S-au afisat rezultatele pe site la ceccar.Sarbatori fericite tuturor!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL