Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Asistenta in programul Evo XPerience - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Asistenta in programul Evo XPerience


40 replies to this topic

#21 ioanavoda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 180 Postari:

Postat 20 November 2008 - 07:20 PM

Vezi postareaAlina_h, la May 15 2008, 05:58 PM, a spus:

Eu folosesc Evo de 2 ani si pot spune ca sunt multumita...in schimb pe partea de gestiune e cam slabutz parerea mea....
1.Este posibil sa inregistrez un bon de benzina 6022=5311, dar sa-mi apara si in jurnalul de cumparari(asta presupune sa adaug furnizorul si sa-i creez analitic, dar nu vreau pt. ca doar ocazional)Daca da, cum?
2. O nota contabila compusa, de exemplu am un bon in casa si am protocol si rechizite cum il inregistrez? Ca nu am decat o linie la plati diverse unde introduc analiticul ct. de debit.
%=5311
623
604
Ma puteti ajuta?



#22 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 28 November 2008 - 05:16 PM

nu am reusit sa descarc decat pe cel de salarizare
pe cel de conta de unde pot sa il iau?stie cineva?
multumesc anticipat




#23 ioanavoda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 180 Postari:

Postat 28 November 2008 - 06:35 PM

www.arsson.ro Descarci demo si dupa ce platesti si trimiti contractul iti dau codul de acces.



#24 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 28 November 2008 - 06:48 PM

Merci, asa facui, sa vedem daca suntem acu' compatibili, eu si el... :thumbup:



#25 ioanavoda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 180 Postari:

Postat 05 February 2009 - 02:58 PM

Vezi postareaAlina_h, la May 15 2008, 06:58 PM, a spus:

Eu folosesc Evo de 2 ani si pot spune ca sunt multumita...in schimb pe partea de gestiune e cam slabutz parerea mea....
Va rog cine lucreaza in evo...ma ajutati la partea de productie, nu intleg deloc cu se stabileste retetarul, pretul si mai ales rap. prod. si bon de consum...mi se pare ca nu-i nimic OK, sau ceva nu setez bine...iar pe parte de asistenta...e foarte greu sa obtii o informatie in timpul necesar-e tot timpul ocupat :frusty:



#26 kvarga

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 10 February 2009 - 04:17 PM

Buna ziua! Am inceput sa utilizez programul evo xperience, nu stiu cum sa-l introduc corect incasarile prin monetare ca sa-mi arata raportul de gestiune, la o gestiune valorica, en-detail la pret cu amnuntul.Am incercat sa-l introduc monetarele direct in casa cu trimitere in registru tva, mi-l trimite, il descarca gestiunea, iar in contul 371 arata numai vanzarile nete fara tva, cea ce nu este corect.Va rog sa ma ajutati cum sa fac?



#27 Miihaela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Gender:Female

Postat 26 February 2009 - 02:33 PM

eu am incercat luna aceasta programul,si nu suntem deloc compatibili (ca sa citez pe cineva drag:) ) ...am sunat la ei,nu raspunde nimeni..pe forum nu gasesc raspuns..nu gasesc un "manual"/tutorial sau cum vreti sa spuneti dar sa fie ceva ajutator :(

ioanavoda ai primit codul de client de la ei,esti multumita de program?

o zi buna :)



#28 dco

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 241 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 February 2009 - 05:11 PM

Hei, stai putin!
NU CONFUNDA NOTIUNILE DE INCHIDERE DE LUNA!

Inchiderea de luna in Evo Xperience este facuta automat nu ai nevoie de niciun click si te poti intoarce oricand oriunde.
Acolo era vorba despre inchiderea de an si aceasta este foarte simpla, doar ca saracii oameni au explicat cat de detaliat au putut pentru acei "clienti" care nu princep nici ce este mouse-ul.

Salutare!
[/quote]

Nu stiu cum poate fi numita simpla o inchidere de an care nu transfera soldurile in anul urmator decat cand ai finalizat anul precedent ... eu termin inchiderea anului 2008 undeva prin aprilie probabil, cand fac bilantul. Pana atunci mi s-a spus ca nu pot avea de exemplu un scadentar corect al clientilor pentru ca nu transfer soldurile, trebuie sa inregistrez incasarile ca avansuri! Si aici vorbim de sute de clienti, eu in fiecare luna trebuie sa stiu exact ce facturi am neachitate!

Acum depinde cu ce programe ai mai lucrat tu, mie unul mi se pare complet aiurea gandita inchiderea de an, si am vazut destule programe!

Eu nu spun ca programul nu este bun, mi s-a parut grozav la inceput, dar asistenta cu care se lauda ei poate fi tradusa cam asa: 15/5 - primesti raspuns in 15 zile pana la 5 luni, daca ai noroc si esti insistent!
- Dragos -

Nu este raspunsul cel care lumineaza, ci intrebarea. - Eugen Ionescu



#29 Iaro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 423 Postari:

Postat 27 February 2009 - 08:41 PM

deja v-ati prins urechile in programul asta? si pe mine ma tot exaspereaza pe mail cu avantajele sale, insa nu m-am riscat sa cumpar ceva in care nu am incredere. :frusty:

Aceasta postare a fost editata de Iaro: 27 February 2009 - 08:41 PM




#30 MARYSA ST

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 231 Postari:

Postat 08 March 2009 - 10:28 AM

Eu am achizitionat si instalat programul sapatamana trecuta. La prima vedere mi s-a parut OK si am fost foarte bucuroasa de "armata de asistenti care abia asteapta sa va ajute"! Nu sunt incepatoare in folosirea programelor contabile, dar raspunsul la niste intrebari simple, de genul "Intre atributul fiscal RO si cifre, sa lasa spatiu?", a necesitat mult timp pierdut si "pasatul" la 5 persoane! :frusty: Nu imi pot spune parerea despre acest program pt ca nu l-am utilizat inca! Imposibilitate obtinerii unor raspunsuri in timp util,chiar dupa studierea manualului si a "intrebarilor frecvente" de pe site, ma descurajeaza insa f tare! :frusty: De aceea, am rugamintea daca sunt colegi care utilizeaza acest program si sunt dispusi sa-mi raspunda la cateva intrebari(chiar si pe mail, mess...),sa-mi dea de stire si promit ca nu-i voi stresa! :sad: Multumesc anticipat!



#31 ioanavoda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 180 Postari:

Postat 08 March 2009 - 12:52 PM

ioanavoda ai primit codul de client de la ei,esti multumita de program?
Sincer, eu am luat programul si pt. ca sunt membru CECCAR(era oferta) si nu aveam alt program acasa. Ce sa zic...il utilizez de vreo 4 luni, in mare e OK, acum fiecare program mai are diverse chestii ce le descoperi pe parcurs si nu-ti convin...unele se mai remediaza, chiar lucreaza la ele si aduc imbunatatiri. Cu asistenta..la inceput am fost foarte incantata ca era acel chat on-line si m-a ajutat mult pana m-am descurcat mai bine. Si acum au diverse alte tipuri de asistente-eu prefer sa scriu mail-uri la care mi se raspunde in max. o zi.Am avut insa si o problema de reparare baze de date pt. care am sunat, trimis mail-uri aproape zilnic si mi s-a rezolvat dupa aproape trei saptamani.In rest sunt manuale, iar la intrebari mai deosebite, probabil ca te paseaza de la unul la altul pana cand departamentul IT o va rezolva-dar sincer, cred ca asta-i peste tot-adica eu la servici lucram cu alt program si tot asa sunam si toti consultantii erau ocupati.In rest daca face ce trebuie si mai ales il intelegi si stapanesti e ca oricare altul-daca stii contabilitate te acomodezi-nu-i nici prea greu , nici prea usor.



#32 Felicia Teodosiu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 20 March 2009 - 12:44 AM

Vezi postareaMARYSA ST, la Mar 8 2009, 10:28 AM, a spus:

Eu am achizitionat si instalat programul sapatamana trecuta. La prima vedere mi s-a parut OK si am fost foarte bucuroasa de "armata de asistenti care abia asteapta sa va ajute"! Nu sunt incepatoare in folosirea programelor contabile, dar raspunsul la niste intrebari simple, de genul "Intre atributul fiscal RO si cifre, sa lasa spatiu?", a necesitat mult timp pierdut si "pasatul" la 5 persoane! :lnr (29): Nu imi pot spune parerea despre acest program pt ca nu l-am utilizat inca! Imposibilitate obtinerii unor raspunsuri in timp util,chiar dupa studierea manualului si a "intrebarilor frecvente" de pe site, ma descurajeaza insa f tare! :sad: De aceea, am rugamintea daca sunt colegi care utilizeaza acest program si sunt dispusi sa-mi raspunda la cateva intrebari(chiar si pe mail, mess...),sa-mi dea de stire si promit ca nu-i voi stresa! :bann: Multumesc anticipat!

Marysa, lasa-mi te rog adresa de email pentru a putea discuta. Insa, daca esti din Bucuresti de ce nu te duci la traininguri la Evo pentru ca sunt zilnice si gratuite?
Nu conteaza daca lasi spatiu sau nu intre RO si cifre.
Succes!

Vezi postareaxxl, la Feb 26 2009, 02:33 PM, a spus:

eu am incercat luna aceasta programul,si nu suntem deloc compatibili (ca sa citez pe cineva drag:) ) ...am sunat la ei,nu raspunde nimeni..pe forum nu gasesc raspuns..nu gasesc un "manual"/tutorial sau cum vreti sa spuneti dar sa fie ceva ajutator :(

Vezi, asa suntem noi romanii. Carcotasi.
Cum sa nu-ti raspunda nimeni? De ce trebuie sa lasi aceasta impresie celor ce doresc sa utilizeze Evo? E simplu sa analizezi ceva daca chiar esti interesat, uita-te pe pagina de contact si vei vedea acolo minim 6 consultanti.

Iar, pe site, la pagina de asistena, exista manual complet plus manuale pentru module separate plus documentatie diversa.
Mai mult decat atat exista o baza de intrebari comune ale clientilor si forumul aferent.

Totusi, nu ar fi mai bine sa fim putin mai civilizati? Apoi ne miram ca ne merge prost si ca tara asta are probleme.

O seara placuta domnule.

Vezi postareaIaro, la Feb 27 2009, 08:41 PM, a spus:

deja v-ati prins urechile in programul asta? si pe mine ma tot exaspereaza pe mail cu avantajele sale, insa nu m-am riscat sa cumpar ceva in care nu am incredere. :smile:

Asa e, nu avem incredere in oameni care posteaza asa de dragul postarii sau cu scop precis, sa denigreze produse care deranjeaza pe piata prin calitate si pret performant.

De ce sa nu ai incredere? Cine ti-a risipit asa rapid increderea? Ai citit portofoliul Evo Xperience? Ai citit vechimea lor pe piata?
Of, incredibil cum pot gandi oamenii care se plictisesc.
Iar daca spui ca primesti emailuri de ce nu dai un simplu UNSUBSCRIBE?

Iaro, te rog de dragul meseriei noastre comune, daca ai aceasta meserie, nu arunca cu noroi in oameni care muncesc si fac ceva in Romania si nici in cei aproape 5.000 de clienti Evo Xperience. Asa mi se pare civilizat si absolut normal sa ne comportam.

Multumesc in numele tuturor romanilor civilizati!

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 15 May 2009 - 01:26 PM




#33 B30KDT

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 14 May 2009 - 10:03 AM

care este legatura dintre Evo Xperience si MYOB?



#34 very

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 128 Postari:
  • Location:ploiesti

Postat 04 February 2010 - 01:18 PM

Buna, folosesc programul EvoXp de aproximativ 2 ani si acum vreau sa incep sa folosesc si optiunea de a lista din program facturile emise catre clienti;insa am o problema:nu reusesc sa setez astfel incat sa iasa factura cu chitanta pe o singura pagina(mentionez ca nu am multe repere pe factura, un singur rand).Si as mai vrea sa stiu daca se pot lista 2 exemplare ale aceleasi facturi pe o singura pagina, si la fel si pt chitante.
Daca ma poate ajuta cineva , va sunt recunoscatoare.Multumesc.



#35 anonimus

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 18 March 2010 - 08:21 PM

Vezi postareavery, la Feb 4 2010, 02:18 PM, a spus:

Buna, folosesc programul EvoXp de aproximativ 2 ani si acum vreau sa incep sa folosesc si optiunea de a lista din program facturile emise catre clienti;insa am o problema:nu reusesc sa setez astfel incat sa iasa factura cu chitanta pe o singura pagina(mentionez ca nu am multe repere pe factura, un singur rand).Si as mai vrea sa stiu daca se pot lista 2 exemplare ale aceleasi facturi pe o singura pagina, si la fel si pt chitante.
Daca ma poate ajuta cineva , va sunt recunoscatoare.Multumesc.
Dupa ce introduci datele in formularul de factura,achiti factura apasand butonul incasari si completezi datele (nr chitanta ,valoare ,etc)si salvezi plata,programul te intoarce in formularul de factura, apesi butonul tiparire si vei intra intr-un formular in care in partea de jos dreapta ai sa vezi mai multe casute pe care le poti bifa.Trebuie sa bifezi "tiparire chitanta" si "Varianta A".In acest fel iti va tiparii factura iar in partea de jos a facturii iti tipareste chitanta.Daca vrei sa tiparesti intai factura si apoi chitanta bifezi "tiparire cu formular" si "Varianta A" si tiparire(in acest fel se tipareste numai factura fara chitanta).Pentru chitanta bifezi tiparire chitanta si iti tipareste numai chitanta.
Iti spun insa cu regret ca nimeni nu se mai ocupa la EVO de actualizarea formularelor (ca de altfel si de alte probleme legate de legislatie spre exemplu reevaluarea soldurilor in valuta sau a clientilor si furnizorilor externi la sfarsitul fiecarei luni) astfel ca chitanta tiparita de aici nu respecta legislatia si dupa cum vei vedea in cartusul vanzatorului nu exista adresa, in cuprinsul chitantei nu ai adresa completa ci numai strada si numarul beneficiarului, nu ai codul fiscal si nici numarul din registrul comertului al beneficiarului.Poti tiparii o chitanta care sa indeplineasca conditiile legale numai din modulul de casa prin incasari unde poti scrie si ce factura este achitata cu acea chitanta. Sper sa te fi ajutat.



#36 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 18 March 2010 - 10:03 PM

Pacat,am folosit programul si chiar imi placea .L-am schimbat din cauza asta.



#37 Anita1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 15 April 2010 - 06:26 PM

Intrebare pentru cei care utilizaeaza Evo Xp

Cum vi se pare programul? Nu inteleg, de ce sunt doua module unul pentru salarii si altul pentru conta? Cum fac sa transfer notele din modulul de salarii in cel de conta, pentru ca acolo banuiesc ca se vizualizaeza balanta.............

Va rog, cine lucreaza cu acest program sa ma lamureasca si pe mine.

Aceasta postare a fost editata de Anita1: 15 April 2010 - 06:27 PM




#38 anonimus

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 04 May 2010 - 09:24 AM

Vezi postareaAnita1, la Apr 15 2010, 07:26 PM, a spus:

Intrebare pentru cei care utilizaeaza Evo Xp

Cum vi se pare programul? Nu inteleg, de ce sunt doua module unul pentru salarii si altul pentru conta? Cum fac sa transfer notele din modulul de salarii in cel de conta, pentru ca acolo banuiesc ca se vizualizaeza balanta.............

Va rog, cine lucreaza cu acest program sa ma lamureasca si pe mine.
Programul are o multime de carente si la inceput asistenta functiona,acum parca este o firma care nu mai are peronal suficient.Are probleme pe stocuri la retururi de marfuri sau materiale ,are probleme la calcularea concediilor de odihna unde rotunjeste media zilnica la intreg in loc sa rotunjeasca valoarea rezultata din imultirea mediei zilnice cu zilele de concediu de odihna.In analiza costul vanzarilor este calculat ca rulaj al clasei 6 ceea ce este si pentru cunostinte minime de analiza financiara gresit, are butoane cum ar fi reevaluare conturi in valuta sau reevaluare facturi in valuta care de fapt nu fac nimic sunt numai de poza si pot continua cu multe altele.In principiu este un program care poate functiona la firme foarte mici care nu au o contabilitate complexa.Asta este parerea mea despre acest program.Ca sa faci transferul notelor de salarii in modulul contabilitate urmezi aceasta cale . In modulul salarizare alegi meniul Salarizare ,ti se deschide o lista de sub meniuri alegi lichidare salarii din lista deschisa alegi lichidare si faci calculul salariilor,cand esti convinsa ca calculul este bun salvezi.Apoi intri din nou in meniul salarizare si alegi generare note contabile salarii ti se deschide o caseta cu luna in care lucrezi ,nr.de angajati in luna,numarul mediu de angajati si actionezi butonul Generare note si dupa ce ti se deschide caseta cu notele contabile actionezi butonul transfer.Acum poti sa te duci in modulul contabilitate si sa gasesti notele de la salarii.Sper sa te fi ajutat



#39 Coraliaandra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:

Postat 23 May 2010 - 09:46 AM

Buna ziua am si eu o intrebare - am si eu programul de contabilitate evo - ma intereseaza sa trec o firma din 2009 in 2010 - nu mai stiu bine pasii.

Daca ma puteti ajuta si pe mine

Va multumesc frumos



#40 picuta

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 19 February 2012 - 10:45 PM

STIE CINEVA CE S-A INTAMPLAT CU PROGRAMUL DE CONTABILITATE EVO XPERIENCE? NU AM GASIT NUMERE DE TELEFON. A MAI LUCRAT CINEVA CU EVO IN 2011? CE FACETI IN 2012? NU STIU CUM SA- I GASESC...?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL