Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Asistenta in programul Evo XPerience - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Asistenta in programul Evo XPerience


40 replies to this topic

#1 Evo XPerience

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 15 March 2007 - 04:01 PM

Utilizatorilor programului de contabilitate Evo XPerience care consulta acest forum si care doresc solutii la intrebarile si neclaritatile lor, le putem raspunde aici.
Nu ezitati sa ne puneti orice intrebare.



#2 Diana_

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 26 March 2007 - 09:29 PM

Buna ziua,
Numele meu este Stanca Diana si sunt castigatorul din sapt. 19-25 febr. 2007 a concursului Evo XPerience . As vrea sa va intreb ce posibilitati sunt din anul 2008 in ceea ce priveste actualizarile legislative.
Va multumesc

Traim in Romania .... si asta ne ocupa tot timpul



#3 Evo XPerience

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 30 March 2007 - 07:07 PM

Din 2008 se va achita o taxa de actualizare lunara, daca se doreste.
Multumim ca ati apelat la noi.



#4 ana c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj

Postat 08 May 2007 - 09:42 AM

As dori sa stiu daca oferta Dvs pentru membri ceccar mai este valabila. Inscrierea pe site nu am putut s-o fac, desi erau inca locuri disponibile. Multumesc.

Si o alta intrebare: Am descarcat varianta Demo si as fi avut nevoie de un manual. Dar este inactiv. Nu pot incerca programul numai din intuitie, imi ia foarte mult timp. Ati putea sa-mi dati ceva referinte despre vreun HelP Evo?



#5 tix

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:

Postat 13 May 2008 - 09:54 PM

ati folosit/folositi programul Evo XPerience ? puteti sa-mi spuneti parerea voastra despre el?

multumesc



#6 daniela pirvulescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 139 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Craiova

Postat 14 May 2008 - 08:58 PM

Am intrat in demo azi. Grafica e ok. Este destul de complet, se putea si mai mult, si mi se pare putin cam prea mult de lucru pentru a introduce o factura, fata de programul pe care eu il folosesc are un 5 cu indulgenta.



#7 Alina_h

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 15 May 2008 - 04:58 PM

Eu folosesc Evo de 2 ani si pot spune ca sunt multumita...in schimb pe partea de gestiune e cam slabutz parerea mea....



#8 tix

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:

Postat 15 May 2008 - 05:16 PM

Va multumesc!, partea cu descarcare de gestiune e sensibila mai la toate programele, dar sper sa nu fie diferente flagrante, dar pe parte de salarizare ce parere aveti?



#9 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 May 2008 - 05:42 PM

nu prea ar trebui sa existe diferente, nu?
sunt de acord cu vorba `ceea ''cat vrei sa faca 1 cu 1'', dar totusi...
Madalina



#10 DFA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 May 2008 - 09:40 AM

Păreri (total subiective şi absolut personale) după ce am studiat Evo XP Demo:

- Încă un program de contabilitate scris în Visual FoxPro...
- Încă un program de contabilitate care NU este orientat pe activităţi (vânzare, aprovizionare, servicii, etc.) ci pe operaţiuni contabile
- Încă un program de contabilitate cu o interfaţă stufoasă (ne-ergonomică, inconsistentă), ce necesită destule mişcări de mouse şi apăsari de butoane pe tastatură ca să introduci o amărâtă de factură...



#11 Nemesis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 158 Postari:

Postat 19 May 2008 - 11:01 PM

Ana, am atasat manualul de utilizare.
eu folosesc programul din luna ianuarie .
ma intereseaza cum pot sa listez doar balanta cls.8 ( separat bal.cls 8 fata de cea financiara ma lasa sa o listez) fara sa apara in balanta financiara?
multumesc.
imi pare rau dar,nu ma lasa sa-l atasez este format chm.

Aceasta postare a fost editata de Nemesis: 19 May 2008 - 11:05 PM




#12 Felicia Teodosiu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 22 September 2008 - 10:38 PM

Vezi postareatix, la May 13 2008, 10:54 PM, a spus:

ati folosit/folositi programul Evo XPerience ? puteti sa-mi spuneti parerea voastra despre el?

multumesc

Si eu il folosesc tot cam de 2 ani, poate 2 ani si vreo 3 luni. In primele 2 luni am mers in paralel cu evidenta si in Saga, fostul meu program, si mi-a fost mai greu.
Insa dupa aceste 2 luni totul a decurs ok, am luat chiar si niste clienti mai mari si mai pretentiosi si le-am dat fel de fel de situatii manageriale, imi depun fara griji declaratiile, cand sun mi se rezolva problema destul de repede, in fine il recomand ca program. Oricum Evo Xperience a intrat tare pe piata in ultimul an, mai poti cere si alte pareri.

A... am uitat... este si cel mai ieftin dupa cate stiu ca abonament anual, am platit 99 de lei plus tva pentru un an de zile, ceea ce e super.

A testat cineva modulul acesta nou, GFC, pentru gestiunea si organizarea activitatii firmelor de contabilitate?

Multumesc!

Aceasta postare a fost editata de Felicia Teodosiu: 22 September 2008 - 10:39 PM




#13 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 September 2008 - 01:27 AM

se pare ca EvoXperience ne-a parasit aici, pe forum, dupa doar 2 postari...
am testat si eu programul...mi s-a parut...incarcat. Asa cum spuneau colegii, mai sus, parca sunt prea multe click-uri pana cand introduci o factura.
Dar, in mare, este ok...cine decide sa foloseasca un program se obisnuieste, in timp, cu gestionarea lui...il invata pe parcurs si, de ce nu, ajunge sa-l considere cel mai reusit dintre toate.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 23 September 2008 - 01:27 AM

Madalina



#14 Evo XPerience

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 03 October 2008 - 03:59 PM

Evo Xperience nu a parasit pe nimeni.
Evo Xperience se ocupa permanent ca toti clientii sai sa fi multumiti.
Am lansat noul Evo Xperience, am lansat campania pentru membri CECCAR cu cel mai mic abonament din Romania, 99 lei, am lansat Evo GFC singurul si unicul program de gen, am pregatit un luxos centru de prezentare pentru clienti, am lansat campania FreeA, va asteptam la noul sediu de langa Arcul de Triumf, am castigat 2 locuri 1 si un loc 3 in Top Programe de Contabilitate.

Evo Xperience lanseaza serviciul de asistenta 15/5, servicui unicat, destinat tot clientilor sai.

Evo Xperience lucreaza permanent pentru Dumneavoastra!



#15 iozsef39

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Gender:Male

Postat 03 October 2008 - 04:37 PM

Vezi postareatix, la May 15 2008, 06:16 PM, a spus:

Va multumesc!, partea cu descarcare de gestiune e sensibila mai la toate programele, dar sper sa nu fie diferente flagrante, dar pe parte de salarizare ce parere aveti?
sunt diferente la partea de gestiune.Atentie la formula din program.Salariile sunt ok,eu sunt multumit.



#16 Vladut Iroaie

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 03 October 2008 - 05:37 PM

Vezi postareaiozsef39, la Oct 3 2008, 05:37 PM, a spus:

Vezi postareatix, la May 15 2008, 06:16 PM, a spus:

Va multumesc!, partea cu descarcare de gestiune e sensibila mai la toate programele, dar sper sa nu fie diferente flagrante, dar pe parte de salarizare ce parere aveti?
sunt diferente la partea de gestiune.Atentie la formula din program.Salariile sunt ok,eu sunt multumit.

Suna la Evo Xperience si iti vor revolva rapid problema, am avut si eu diferente si acestea se datorau faptului ca nu lucrasem eu corespunzator. A fost simplu de corectat si dupa acel moment nu am mai avut niciodata astfel de diferente.

Intr-adevar, Evo Xperience este de top, eu lucrez cu el si acasa pentru 14 firme (doar 2 mari) si la serviciu deasemenea, firma de distributie si import.

Oricum, dupa ce am fost la sediul lor am aflat ceva (din discutii) si sper ca nu se vor supara ca spun aici pe forum. Va iesi in maxim 1 luna o versiune Easy, mai exact tot ce are acum Evo Xperience dar cu o utilizare extrem de simpla. Astept....

Succes Evo Xperience!



#17 petrisor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Gender:Male

Postat 03 October 2008 - 07:11 PM

Vezi postareaVladut Iroaie, la Oct 3 2008, 06:37 PM, a spus:

Va iesi in maxim 1 luna o versiune Easy, mai exact tot ce are acum Evo Xperience dar cu o utilizare extrem de simpla. Astept....

Astept si eu. De curios. Am citit in alta parte modul de trecere din luna decembrie in luna ianuarie sau, cum se zicea acolo, inchidere de an, si era o intreaga teorie. Mi-am zis ca daca o inchidere de luna e atat de stufoasa, ce sa mai zic de altceva. Eu lucrez cu Winmentor si din doua clicuri inchid orice luna si la fel ma intorc la orice luna de acum trei ani daca vreau.



#18 Vladut Iroaie

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 07 October 2008 - 05:48 PM

Vezi postareapetrisor, la Oct 3 2008, 08:11 PM, a spus:

Vezi postareaVladut Iroaie, la Oct 3 2008, 06:37 PM, a spus:

Va iesi in maxim 1 luna o versiune Easy, mai exact tot ce are acum Evo Xperience dar cu o utilizare extrem de simpla. Astept....
Astept si eu. De curios. Am citit in alta parte modul de trecere din luna decembrie in luna ianuarie sau, cum se zicea acolo, inchidere de an, si era o intreaga teorie. Mi-am zis ca daca o inchidere de luna e atat de stufoasa, ce sa mai zic de altceva. Eu lucrez cu Winmentor si din doua clicuri inchid orice luna si la fel ma intorc la orice luna de acum trei ani daca vreau.

Hei, stai putin!
NU CONFUNDA NOTIUNILE DE INCHIDERE DE LUNA!

Inchiderea de luna in Evo Xperience este facuta automat nu ai nevoie de niciun click si te poti intoarce oricand oriunde.
Acolo era vorba despre inchiderea de an si aceasta este foarte simpla, doar ca saracii oameni au explicat cat de detaliat au putut pentru acei "clienti" care nu princep nici ce este mouse-ul.

Salutare!



#19 Felicia Teodosiu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 20 October 2008 - 02:21 PM

Am testat noua versiune Evo (cea modificata la partea de facturi de clienti si furnizori) si am testat si Evo GFC pentru firmele de contabilitate.

Intr-adevar, excelenta ideea de simplificare a programului iar Evo GFC chiar foarte bine gandit, trebuie insa sa-l stapanesc mai bine.

Felicitari.



#20 ioanavoda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 180 Postari:

Postat 08 November 2008 - 04:16 PM

Pt. EVO EXPERIENCE Buna ziua! M-am inscris si eu in programul pt. membrii CECCAR si am primit un mail de aprobare, am achitat suma si astept sa mi se returneze contractul.Desi am trimis pe mail copie OP nu mi s-a raspuns si nu stiu cat mai dureaza pana primesc codul de client? Nu se poate trimite pe mail? Sa mai scurtam timpul? Multumesc






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL