Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
prima de concediu bugetari - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


prima de concediu bugetari

3 replies to this topic

#1 krocodik

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 22 March 2007 - 10:19 AM

Va rog ajutati-ma si pe mine... Lucrez intr-o institutie publica si ma intereseaza modul de calcul al primelor de concediu pe 2007.



#2 liuta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BRASOV
  • Interests:legislatie invatamant, contabilitate institutii publice

Postat 26 March 2007 - 09:13 AM

Vezi postareakrocodik, la Mar 22 2007, 11:19 AM, a spus:

Va rog ajutati-ma si pe mine... Lucrez intr-o institutie publica si ma intereseaza modul de calcul al primelor de concediu pe 2007.
la bugetari nu se acorda prime de concediu. In luna iulie profesorii isi primesc salariul pe toata vara sub forma de avans

liuta



#3 krocodik

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 26 March 2007 - 10:59 AM

Vezi postarealiuta, la Mar 26 2007, 11:13 AM, a spus:

Vezi postareakrocodik, la Mar 22 2007, 11:19 AM, a spus:

Va rog ajutati-ma si pe mine... Lucrez intr-o institutie publica si ma intereseaza modul de calcul al primelor de concediu pe 2007.
la bugetari nu se acorda prime de concediu. In luna iulie profesorii isi primesc salariul pe toata vara sub forma de avans
Conform art. 23, alin. (1) din OUG 6/2007 - la plecarea in concediul de odihna functionarii publici au dreptul, la o prima egala cu salariul de baza din luna anterioara plecarii in concediu.



#4 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 26 March 2007 - 07:07 PM

Prima de vacanta se acorda doar functionarilor publici la plecarea acestora in concediul de odihna si este egala cu un salariu de baza!
P.S.: sunt mai multe categorii de bugetari.... printre care si functionarii publici... :pullhair:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL