Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Reducere salarii - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Reducere salarii

3 replies to this topic

#1 Checkerap

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 28 March 2007 - 12:25 PM

Salutare!

In cazul in care angajatorul decide reducerea salariilor, este nevoie de acordul scris al angajatilor?

Multumesc pentru eventualele raspunsuri.



#2 DRAGOS NEGOITESCU

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 999 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 April 2007 - 10:23 AM

Reducerea salariului presupune un act aditional, act aditional care trebuie semnat si de angajat.

Dragos



#3 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 06 April 2007 - 11:48 AM

Vezi postareanegocont, la Apr 6 2007, 11:23 AM, a spus:

Reducerea salariului presupune un act aditional, act aditional care trebuie semnat si de angajat.
Si motive foarte puternice de natura economica. Mai intreaba la ITM exact fiindca daca nu este intemeiata aceasta decizie (si respectata o anumita si stricta procedura) te poate actiona in instanta, salariatul.



#4 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 06 April 2007 - 05:40 PM

eu am redus salariile la 8 salariati cu cca 50% in 2005 (a fost decizia conducerii), am facut act aditional la CIM in 3 exemplare, la motiv am scris "schimbare forma de salarizare din regie in acord direct"
insa daca ai un muncitor calificat intr-o meserie, salariul minim e 528 RON.
Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL