Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
compensare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


compensare

2 replies to this topic

#1 Adriana

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 65 Postari:

Postat 24 June 2004 - 08:38 AM

Spuneti-mi, va rog, daca se pot utiliza procese verbale de compensare. Din ceea ce am citit sunt reglementate doar ordinele de compensare. Unii sustin ca se pot folosii si PV.
???



#2

  • Guests

Postat 02 July 2004 - 04:39 PM

Din cate stiu si eu se pot utiliza numai ordinele de compensare. Restul de detalii despre utilizarea acestora cred ca le cunosti.




#3 florinas

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 08 July 2004 - 09:02 AM

daca nu exista un contract de barter(in care se prevede ca stingerea datoriilor se va face prin compensare),ar trebui sa se faca in prima faza un pv,pe baza caruia se emit ordinele de compensare(val max.100mil).Doar acestea din urma se inreg.in contabilitate.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL