Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
impozit caldiri si terenuri - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


impozit caldiri si terenuri

2 replies to this topic

#1 fivefell

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 156 Postari:

Postat 16 February 2005 - 04:06 PM

Am si eu o problema pe care va rog sa ma ajutati .Lucrez la o societate com. din 2004 si am constatat azi ca nu are o parte din impozitele pentru caldirii si terenuri, aferente anului 2003, neachitate si neinregistrate pe cheltuieli in anul 2003.Acum, cand le inregistrez pe cheltuieli( si le achit inclusiv dob.si majorarile aferente) nu stiu daca sunt deductibile la calcularea impozitului pe profit pe trim i anul 2005. Stiu ca dobanzile si penalitatile sunt ndeductibile dar datoratul anului 2003?



#2 gabitzica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:
  • Location:arad

Postat 17 February 2005 - 12:03 AM

Parerea mea este ca sunt deductibile doar impozitele , dobanzile si penalitatile nu!




#3 OLTEAN ZORITA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 149 Postari:

Postat 17 February 2005 - 08:31 AM

Toate cheltuielile aferente anului 2003 si inregistrate in 2004 sau 2005 sint nedeductibile fiscal.
Un intreg este mai mare decit suma partilor sau 1 + 1 = 3






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL