Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
noutati legislative - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


noutati legislative

5 replies to this topic

#1 artemis_lore

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 01 April 2007 - 09:11 PM

buna am si eu o intrebare referitoare la societatile comerciale.
Administratorul firmei mele este si angajat.Firma are si 2 asociati.El poate sau nu poate sa mai fie angajat al firmei?



#2 kyra

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 02 April 2007 - 09:10 AM

Vezi postareaartemis_lore, la Apr 1 2007, 10:11 PM, a spus:

buna am si eu o intrebare referitoare la societatile comerciale.
Administratorul firmei mele este si angajat.Firma are si 2 asociati.El poate sau nu poate sa mai fie angajat al firmei?
Poate.
Asociat unic nu poate fi administrator angajat.




#3 g10

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 49 Postari:

Postat 02 April 2007 - 10:05 AM

Din cate stiu eu, administratorul nu poate fi angajat in aceiasi firma in care este administrator ...
It's All About Attitude!



#4 artemis_lore

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 02 April 2007 - 07:53 PM

Vezi postareaartemis_lore, la Apr 1 2007, 10:11 PM, a spus:

buna am si eu o intrebare referitoare la societatile comerciale.
Administratorul firmei mele este si angajat.Firma are si 2 asociati.El poate sau nu poate sa mai fie angajat al firmei?


mersi pt raspuns. Si eu cred ca poate fi si angajat pt ca el nu face parte din asociatii firmei. Dar cineva mi-a raspuns ca nu poate fi si angajat



#5 DENISA GRIGORITA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 641 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:GALATI
  • Interests:INFORMARE

Postat 03 April 2007 - 09:34 AM

Vezi postareag10, la Apr 2 2007, 10:05 AM, a spus:

Din cate stiu eu, administratorul nu poate fi angajat in aceiasi firma in care este administrator ...
Nu e vorba de S.A.
%%%




***



#6 Roxanee

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 104 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 03 April 2007 - 10:02 AM

Daca sunt cel putin doi asociati iar unul dintre ei este administrator, acesta din urma poate fi angajatul firmei respective cu carte de munca.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL