Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
concediu medical - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


concediu medical

24 replies to this topic

#21 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 18 May 2007 - 09:26 AM

Nu reusesc sa gasesc fisierul excel de calcul al CM-ului.
Am un angajat care va avea CM (TBC) timp de sase luni si nu m-am mai lovit de o chestie ca asta pana acum (toti angajatii au fost sanatosi pana acu' slava domnului, asa ca aceasta speta imi este necunoscuta). Am sunat la AOPSNAJ sa intreb si nimeni nu a putut sa ma ajute (cate zile plateste angajatorul)



#22 lizuca_p

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Gender:Female

Postat 11 June 2007 - 01:45 PM

Ajutor!!!!!! Am un salariat angajat de 3 luni si am primit un certificat medical pentru boala obisnuita.Cum se calculeaza tinand cont ca nu a mai lucrat nicaieri si deci nu are stagiu de cotizare.
Va multumesc frumos.




#23 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 11 June 2007 - 06:35 PM

Daca codul concediului medical este 12, procent plata de 100% atunci ce se schimba in stat?
Doar faptul ca nu platesc CASS? Si faptul ca nu voi mai plati FNUASS?Nu am mai calculat niciodata si habar nu am. Capac peste toate: va fi sase luni in concediu! Grozav pentru un incepator! Va multumesc anticipat, daca imi raspunde cineva.



#24 razvyrazvy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 66 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:BRASOV

Postat 11 June 2007 - 07:29 PM

Vezi postareaOlguta, la May 18 2007, 10:26 AM, a spus:

Nu reusesc sa gasesc fisierul excel de calcul al CM-ului.
Am un angajat care va avea CM (TBC) timp de sase luni si nu m-am mai lovit de o chestie ca asta pana acum (toti angajatii au fost sanatosi pana acu' slava domnului, asa ca aceasta speta imi este necunoscuta). Am sunat la AOPSNAJ sa intreb si nimeni nu a putut sa ma ajute (cate zile plateste angajatorul)

depinde de numarul de angajati care il are firma
calculul e cava mai complicat, in sensul ca iti trebe o gramada de date.

Vezi postarealizuca_p, la Jun 11 2007, 02:45 PM, a spus:

Ajutor!!!!!! Am un salariat angajat de 3 luni si am primit un certificat medical pentru boala obisnuita.Cum se calculeaza tinand cont ca nu a mai lucrat nicaieri si deci nu are stagiu de cotizare.
Va multumesc frumos.

iei in calcul alea 3 luni.

Vezi postareaOlguta, la Jun 11 2007, 07:35 PM, a spus:

Daca codul concediului medical este 12, procent plata de 100% atunci ce se schimba in stat?
Doar faptul ca nu platesc CASS? Si faptul ca nu voi mai plati FNUASS?Nu am mai calculat niciodata si habar nu am. Capac peste toate: va fi sase luni in concediu! Grozav pentru un incepator! Va multumesc anticipat, daca imi raspunde cineva.

in legea asigurarilor de sanatate scrie si cum se face calculul CM



#25 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 12 June 2007 - 02:17 PM

Multumesc pentru amabilitate. :smile:






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL