Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cerere recuperare sume - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


cerere recuperare sume

25 replies to this topic

#21 grozutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:

Postat 10 December 2007 - 01:48 PM

Ma lamuriti va rog si pe mine cu ceva? Ce acte trebuie sa insoteasca cererea de recuperare? Eu am fost la sanatate si am intrebat insa nu stiu daca am inteles bine. E vorba de :
- copie dupa Declaratia privind evidenta obligatiilor pentru concedii si indemnizatii pe luna cand am avut concediu medical?
- copii dupa Declaratia fiscala 100, incepand cu ianuarie 2006?
- copii dupa ordinele de plata a obligatiilor pentru concedii si indemnizatii... pe ce luni?
Multumesc.



#22 melpomene

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 December 2007 - 02:07 PM

Vezi postareaBettytzuc, la Nov 26 2007, 12:56 AM, a spus:

Eu am depus cererile de mai bine de 6 luni si nu am primit nici un ban inapoi pana acum.... :smile:

Eu am depus cererea in iunie pentru sept 2006-mai 2007 si nu am primit nici un leu. Suma e de aproape 100.000 lei noi, foarte convenabil pt. Casa de Sanatate sa intarzie returnarea banilor...




#23 coconat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 12 December 2007 - 02:13 PM

100.000 LEI NOI? cam multi, cred ca trebuie sa mai astepti pana se zgarcesc sa iti dea atata. creca au nevoie de aprobari si raspaprobari de la inaltele ierarhii :smile:
Chiar dacă omul va face un cer nou și un pământ nou, tot nu va fi fără griji!



#24 simona_2007

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 27 May 2008 - 10:49 AM

Buna ziua
am si eu o problema la care inca nu am gasit un raspuns, poate ma ajuta cineva.........
Am depus la casa de sanatate dosarul pentru recuperare banilor pentru un concediu medical pt. maternitate. Pentru primele 2 medicale am primt deja banii, dar pentru urmatorul medical am primit o adresa de la casa de sanatate prin care sunt anuntata ca plata medicalului a fost suspendata deoarece nu are completata rubrica cu seria si numarul certificatului initial.
Va rog, imi puteti spune daca se mai pot recupera acesti bani si daca da, cum se procedeaza?
Va multumesc!



#25 andur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 201 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:moldova

Postat 14 June 2008 - 10:25 AM

Suma datorata angajatului drept indemnizatie de C.M. poate fi compensata cu sumele datorate de angajator drept FNUASS si 0,85% ?Daca da, cum se inscriu sumele in declaratia 100 ?
Multumesc.



#26 ramo2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:
  • Gender:Female

Postat 04 August 2008 - 09:22 PM

buna seara,
Am o intrebare: in ce cont se inregistreaza banii recuperati de la cas?
Reprezinta un venit sau......






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL