Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
IBAN TAXA RADIO & TAXA TV - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


IBAN TAXA RADIO & TAXA TV

3 replies to this topic

#1 b_elley

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 07 April 2007 - 07:42 PM

In ce conturi se face plata Taxa Radio ?

Am gasit pe site-ul www.srr.ro contul IBAN: RO77 RNCB 5010 0000 0007 0001.
Acest cont IBAN este acelasi ca si in 2006.
Din cate stiu BCR si-a revizuit conturile IBAN (dupa preluarea de catre Erste).

Stiti cumva noul cont IBAN valabil in 2007 pentru plata taxei radio pentru cei care nu au contract cu Electrica?



#2 Iaro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 423 Postari:

Postat 07 April 2007 - 11:20 PM

Suna si tu la ei la PR si spune-ti problema. Sau da-le un mail!
Relatii cu publicul
Tel: +40-21-314.77.70, +40-21-303.12.97
Fax: +40-21-303.17.26
E-mail: relatiipublic@rornet.ro
Si daca platesti taxa in contul IBAN afisat pe site ce are? Crezi ca nu se duc banii acolo? Ei bine ai sa afli ca si in cazul in care scrii pe OP contul iban in format vechi de 24 de caractere banii vor ajunge la destinatie:
Codul IBAN pentru contul in care se plateste taxa radio - persoane fizice si juridice
RO77RNCB5010000000070001

Aceasta postare a fost editata de Iaro: 07 April 2007 - 11:23 PM




#3 emaharangus

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 91 Postari:
  • Gender:Female

Postat 07 June 2007 - 04:00 PM

Vezi postareab_elley, la Apr 7 2007, 08:42 PM, a spus:

In ce conturi se face plata Taxa Radio ?

Am gasit pe site-ul www.srr.ro contul IBAN: RO77 RNCB 5010 0000 0007 0001.
Acest cont IBAN este acelasi ca si in 2006.
Din cate stiu BCR si-a revizuit conturile IBAN (dupa preluarea de catre Erste).

Stiti cumva noul cont IBAN valabil in 2007 pentru plata taxei radio pentru cei care nu au contract cu Electrica?


toate firmele platesc taxa radio chiar daca nu primeste factura la firma?
am citit in hotararea 977 din 2003 ca ar fi obligatoriu dar mi se pare o aberatie, pana acuma n-am platit nimic si nici n-am primit vreo factura la firma.



#4 Iaro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 423 Postari:

Postat 07 June 2007 - 06:46 PM

toate firmele platesc taxa radio chiar daca nu primeste factura la firma?
am citit in hotararea 977 din 2003 ca ar fi obligatoriu dar mi se pare o aberatie, pana acuma n-am platit nimic si nici n-am primit vreo factura la firma.
[/quote]
Taxa radio si Tv se achita la Electrica odata cu plata energiei electrice consumate. Sunt insa si exceptii de la plata taxei, insa nu stiu exact care, oricum, trebuie citita legislatia in domeniu. Daca nu ai platit din 2003 si nu te incadrezi in exceptiile prevazute de lege, atunci vei primi o notificare din partea firmei de recuperare a creantelor, care are contract cu Radio-ul si TV-ul de stat, pentru a plati toate restantele, precum si penalitati de intarziere. Mai exista si solutia de a te judeca cu ei, insa nu cred ca ai sanse de castig in instanta. :smile:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL