Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Dreptul la viata ! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Dreptul la viata !

1 reply to this topic

#1 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 14 April 2007 - 01:41 PM

Ieri, am primit un mail care imi intareste si mai mult ceea ce stiam de fapt .....de-o viata :pullhair: . Pentru cei interesati si cu atat pentru cele interesate, pot descarca atasamentul si vor descoperii un lucru extraordinar citind textul alaturat. Sunt si 2 poze, despre care nu cred ca mai incape vreo indoiala.
Ar trebui sa ne mai gandim din cand in cand (daca nu o putem face tot timpul datorita problemelor cotidiene care ne apasa prea tare si prea mult) ca viata merita traita si mai mult decat atat, ca avem obligatia sa oferim dreptul la viata fiecarui copil pe care il concepem indiferent cu ce vine dupa el (bagaj impachetat chiar de noi insine prin modul nostru de a ne trai viata :pullhair: ). Este responsabilitatea noastra de a deveni mai buni cu fiecare pas pe care-l facem, iar in final ..... sa ne bucuram de ceea ce este mai frumos si mai scump pe lume: COPILUL (VIATA INSASI)

Fisiere atasate


Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#2 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 April 2007 - 08:52 AM

Este interesant , dar realitatea este cruda !! Nu prea am vazut campanii care sa sustina aceasta idee !!!
Este responsabilitatea noastra, (BINE SPUS !!!), dar oare cati dintre noi se gandesc la asta , atunci cand concep un copil ???
Cati dintre noi isi iau masuri de prevenire ???? Statisticile o dovedesc , ca nu sunt prea multi acei care, se gandesc la urmarile unei partide de sex !!!

Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL