Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cursuri perioada de stagiu - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


cursuri perioada de stagiu


9 replies to this topic

#1 zsimona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 17 April 2007 - 01:13 PM

Spuneti-mi va rog, nu am inteles in mod cert, daca este obligatorie prezenta la cursurile lor, dupa ce ai fost declarat admis la examenul de acces la profesia de expert contabil. Vreau sa stiu la ce sa ma astept. Pt ca asta ar insemna multe invoiri de la birou, si nu stiu cat timp ar merge....
Multumesc



#2 gruion27

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Arad
  • Interests:Contabilitate

Postat 17 April 2007 - 01:17 PM

Din cate stiu obligatorii sunt cursurile de pregatire deontologica. Dar poate depinde ce fel de stagiu faci (cu tutore sau colectiv).

Manuela



#3 Doina P

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1143 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 17 April 2007 - 01:21 PM

Prezenta este obligatorie .Zilnic trebuie sa semnezi foile de prezenta .Totusi poti aranja cu cineva sa te semneze. Bine ca ai reusit!



#4 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 17 April 2007 - 01:28 PM

Sunt obligatorii. Altfel de ce-am dat atatea teste, examene la sfarsit de semestru, referate?Vorbesc de stagiu colectiv. Cred ca scrie asta si pe site, la drepturi si obligatii. Sunt in anul II, personal. Si asa am facut pana acum.



#5 ggk

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 10 November 2008 - 07:49 PM

Stiti cumva cand se tin cursurile pentru stagiari (anul 3), in Bucuresti ?
In luna septembrie cand am intrebat la CECCAR, spuneau ca o sa fie in nov...
si pe site-ul lor nu gasesc nimic.



#6 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 10 November 2008 - 08:03 PM

Imi cer scuze ca ,postez din nou intrebarea mea dar,am postat-o la rezultatele examenului de acces si nu trebuia ,aici mi se pare potrivita .
Va rog cine stie ceva sigur despre:
Potrivit noilor reglementari prevazute de Hotararea nr. 93/2008, publicata in Monitorul Oficial Partea I nr. 454 din 18.06.2008 pentru modificarea si completarea Regulamentului privind efectuarea stagiului si examenul de aptitudini
-Contabilii autorizati, membri activi ai Corpului, cu o vechime de cel putin 2 ani, pot fi supusi unui program intensiv de practica si pot sustine examenul de aptitudini in primele 6 luni de la data promovarii examenului de admitere la stagiu pentru accesul la profesia de expert contabil.
Sunt ct.autorizat activ si ma incadrez la ce spune in lege adica,anul viitor as putea sustine examenul de aptitudini.
Poate sunt in situatia mea colegi care au sustinut examenul de aptitudini sau din cei care au promovat acum examenul de acces.



#7 DENISA GRIGORITA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 641 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:GALATI
  • Interests:INFORMARE

Postat 10 November 2008 - 09:39 PM

Da, colega! Asa inteleg si eu si sunt in aceeasi situatie avand deja 3ani de stagiu la contabi auturizati. Se pare ca asta e dreptul nostru. Daca aflu detalii, postez.
%%%




***



#8 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 10 November 2008 - 09:45 PM

da,multumesc.
am sa sun la CECCAR sa ma lamuresc de fapt, asa spune regulamentul.Acum au alta treaba ,contestatii etc dar,o sa fiu pe ei ,,gramada,,. :biggrin:



#9 leontin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 12 November 2008 - 05:33 AM

Salut,

Ati putea sa-mi spuneti care e procedura cu orele de practica, de munca...in sensul ca unde au loc in cazul in care urmezi stagiatura in sistem colectiv.

Multumesc



#10 floriss

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 29 Postari:

Postat 10 February 2009 - 12:24 PM

Sunt proaspata stagiara anul I 2009, si as vrea sa va intreb, din experienta voastra cand incepe stagiul colectiv in anul I(Filiala Bucuresti).La CECCAR inca nu s-a afisat nimic.
Multumesc.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL