Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
certificat fiscal - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

certificat fiscal

6 replies to this topic

#1 tes

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 315 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 25 April 2007 - 08:46 AM

stie cineva ce trebuie sa contina dosarul care trebuie depus la adm fin pentru obtinerea certificatului fiscal?
stiu doar de o cerere, de un timbru fiscal (nu stiu valoarea ), si cred ca si copii de pe ultimele op-uri
altceva?



#2 sdnr

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 433 Postari:
  • Gender:Male

Postat 25 April 2007 - 08:56 AM

1. Cerere
2. Balanta de verificare
3. Declaratie pe propria raspundere ca nu exista puncte de lucru unde se plateste impozit pe venituri salariale (daca exista ai nevoie de certificat si de la AFP unde se afla punctul de lucru)
4. Timbru fiscal de 4 RON (8 RON pt doua exemplare originale)

Asta depun eu pt certificat fiscal. Ar fi o idee buna sa ai si copii dupa ultimele OP-uri pt orice eventualitate. :biggrin:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 13 December 2008 - 01:04 PM




#3 giv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:
  • Location:Scornicesti/OLT

Postat 17 May 2007 - 06:48 PM

La noi trebuie doar cerere si 3 ron taxa timbru.



#4 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 May 2007 - 08:59 PM

Bucuresti-AFP Sector 5

1.Cerere
2.Copie CUI/Certificat Inreg Fisc in scop de TVA
3.Copie act spatiu societate
4.Decl ca soc are/nu are sedii secundare
5.Delegatie pers.imputernicita
6.Copie C.I./B.I.
7.In cazul in care certificatul este necesar pt licitatie se anexeaza la dosar extras din caietul de sarcini unde se precizeaza data depunerii actelor pt licitatie.
8.Timbre fiscale de cate 1 ron - 2 buc. Se elibereaza 2 exemplare originale.
Madalina



#5 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 18 May 2007 - 09:40 AM

Am fost alaltaieri la Adm sector 1 si la sector 6 si nu mi-au mai cerut nici balanta, nici dovada de sediu....etc.
Doar o cerere tip si o declaratie pe proprie raspundere cum ca nu mai detin alt CUI (la puncte de lucru eventual).



#6 eutuelea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 21 May 2007 - 12:09 PM

Copie dupa dovada de spatiu
2 cereri tip
copie dupa cui
copie buletin
ultima balanta
timbre fiscale, fie in valoare de 4 ron, fie 8 ron, in functie de cate caziere fiscale iti elibereaza, unu, respectiv doua
declaratie, si asta tip de pe la ei, ca nu ai puncte de lucru- in cazul in care ai nu stiu ce ti mai trebe


apoi te duci si stai ca prostul pe la usi. daca sunt diferente intre fisa si balanta, aduci eventuale declaratii lipsa, cateodata si op-uri si ca sa scapi mai repede duci o sacosica si sa vezi transformare. cam asa am facut eu.
daca ai vointa muti si muntii din loc, daca ai minte ii lasi acolo ca nu te deranjeaza.



#7 miha07

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 December 2008 - 09:12 AM

-cererea
-declaratie pe propria raspundere a administratorului ca nu detine un alt punct de lucru cu alt cod fiscal
-imputernicire
-timbru fisca de 8Lei
La AFP Timisoara

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 12 December 2008 - 10:49 PM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL