Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
NU EXIST IN BAZA DE DATE D.G.F.P-C-ta ! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


NU EXIST IN BAZA DE DATE D.G.F.P-C-ta !

2 replies to this topic

#1 catt_in

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 25 April 2007 - 02:02 PM

Buna, sunt nou pe aici si sunt intr-o mare incurcatura,sunt disperat si orice ajutor cit de mic imi este de mare folos asa ca incep prin a va multumii anticipat pentru cine are timp sa arunce un ochi si sa dea o mina de ajutor.

In aug.2006 am infiintat o societate comerciala printr-o firma care se ocupa cu infiintarea de societati,toate bune si frumoase dupa ce am platit un comision total de 15mil. lei(vechi) a urmat vremea sa depun la fisc declaratiile (100,300 ..etc.) .Imi fac temele le pun si pe discheta si ma prezint la fisc pentru inregistrare ,aici stupoare :pullhair: NU EXIST IN BAZA DE DATE CA SI SOCIETATE desi ma regasesc pe site-ul ministerului de finante am certificat de inregistrare si toate cele,doamnele de la fisc imi spun sa merg la firma care mi-a infiintat societatea si sa-i pun sa depuna declaratia 010 la judet (CONSTANTA) merg la acestia fac tambalau mai platesc un mic comision de 50RON si imi promit ca in maxim o saptamina se rezolva desi asta era treaba lor de la inceput cred(nu vreau sa arunc cu noroi ca sincer nu conosc legislatia eu fiind om de tehnic) ,acuma fisc-ul de la mine din oras imi spune ca daca nu fac dovada depunerii 010 la judet pina pe 30.04.2007 ei nu imi primesc declaratiile trimestriale si nici bilantul si ma asteapta si o mare amenda, nu stiu de unde sa incep si de unde sa termin si nici nu stiu cine este vinovat de toata treaba ceea ce banuiesc eu este cam asa ,pe primul loc firma de intermediere nu a depus ce trebuia la Fianante la judet sau la R.Comert. sau finantele de la judet nu au primit de la Bucuresti o confirmare ori cei de la registru sunt de vina ..nu stiu cred ca din cauza asta nu sunt nici prea coerent pentru ca totul este o mare hrababura.sunt fff disperat si varo din suflet daca stiti sa ma indrumati sa-mi rezolv problema, inca odata mii de multumiri si astept orice raspuns pe mail catt_in@yahoo.com sau pe YahooMessenger tot cu id-ul catt_in.
Va multumesc anticipat!!!!!


catt_in



#2 aura_pecingine

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:
  • Location:Craiova

Postat 28 April 2007 - 06:01 AM

Poti sa depui singur declaratia 010 cu vectorul fiscal .




#3 CLEO

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 14 May 2007 - 10:33 PM

catt_in, ai reusit sa solutionezi problema??
Nu cred ca firma care s-a ocupat de infiintarea societatii avea obligatia depunerii decl 010, de regula asta treb depusa de contabil/administrator !
Eu nu am inteles totusi ceva, firma este infiintata din 2006, si nu ati depus nici o declaratie? In mod normal, daca nu depui declaratie de inactivitate, treb depuse lunar /trimestrial ( daca este microinteprindere); la prima depunere se anexeaza si o copie dupa CUI.iar atunci ti-ar fi spus si de 010, daca nu o aveai depusa !
Poate reusesti totusi sa depui 010, dar mai ai un hop apoi cu declaratiile restante....
Daca chiar nu ai avut deloc activitate, poti merge in audienta la director la Ad-tie, si poate scapi cu un avertisment, daca nu, sfatul meu este sa mergi la biroul unde se depun cereri pt cazier fiscal, spui ca iti trebuie un cazier, sau pur si simplu spui ca vrei sa stii ce declaratii tb sa depui din urma, si ti le da pe lista !
Atentie insa, sa ai lista integrala, cu toate declaratiile lipsa, astfel ca, dupa ce ai facut toate declaratiile, sa le poti depune toate odata, si astfel platesti o singura amenda (250 ron) !!!

Succes !






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL