Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
PIERDERI PRODUCTIE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


PIERDERI PRODUCTIE

3 replies to this topic

#1 drdpbv

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 18 April 2007 - 08:18 AM

Buna dimineatza!
Imi puteti spune daca pierderile din procesul de fabricatie (productie) sunt deductibile fiscal ?
Va multumesc anticipat.



#2 GOIA ADRIAN-NICOLAE

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 206 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:GALAUTAS - HARGHITA

Postat 23 April 2007 - 07:12 AM

Vezi postareadrdpbv, la Apr 18 2007, 09:18 AM, a spus:

Buna dimineatza!
Imi puteti spune daca pierderile din procesul de fabricatie (productie) sunt deductibile fiscal ?
Va multumesc anticipat.


Cele care se incadreaza in normele tehnice da. Acum depinde la ce fel de pierderi te referi si ce fac de activitate de productie desfasoara firma.

ADITA



#3 drdpbv

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 23 April 2007 - 08:40 AM

Iti multumesc foarte mult pt. raspuns.
Firma isi aduce material pentru montarea de jaluzele. Ii raman niste resturi de bare. Cum ai putea sa ma ajuti in cazul asta?



#4 GOIA ADRIAN-NICOLAE

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 206 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:GALAUTAS - HARGHITA

Postat 27 April 2007 - 08:21 AM

Vezi postareadrdpbv, la Apr 23 2007, 09:40 AM, a spus:

Iti multumesc foarte mult pt. raspuns.
Firma isi aduce material pentru montarea de jaluzele. Ii raman niste resturi de bare. Cum ai putea sa ma ajuti in cazul asta?


Ca orice material care se da in consum productiv raman resturi. Sunt sigur ca daca vine cineva in control nu o sa vina sa vada pe teren ce resturi ti-au ramas pentru ca nu au cum sa evalueze acest lucru. Ai cumparat materialul, ai facut bon de consum si cu asta ai scapat. Daca iti raman resturi de bare si nu le poti folosi nicaieri, da-le la un remat si ai scapat de ele. Mai faci un ban in plus :biggrin:
Sper ca ti-am fost de ajutor.
ADITA






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL