Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
plan de conturi - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

plan de conturi

17 replies to this topic

#1 hates

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:brasov

Postat 27 April 2007 - 01:39 PM

are cineva transpunerea in limba engleza a planului de conturi? hates@rdslink.ro



#2 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 April 2007 - 02:23 PM

Plan de conturi in limba engleza, franceza, germana.
Atentie!!! Este conform OMF 94/2001 - actualizati voi cu noutati.

Fisiere atasate


Madalina



#3 hates

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Location:brasov

Postat 27 April 2007 - 03:25 PM

Vezi postareamadalinab, la Apr 27 2007, 02:23 PM, a spus:

Plan de conturi in limba engleza, franceza, germana.
Atentie!!! Este conform OMF 94/2001 - actualizati voi cu noutati.
madalina,multumesc tare mult poate vreodata ne-ntilnim gabi hates - brasov,
hates@rdslink.ro



#4 anaderol

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 190 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 27 April 2007 - 03:44 PM

in limba italiana nu aveti un plan de conturi? :smile:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 May 2009 - 03:31 PM




#5 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 December 2007 - 02:43 AM

banuiesc ca cerinta se referea la planul de conturi romanesc transpus in limba italiana. am cautat si eu atunci, acum, dar fara succes.
In schimb am gasit plan de conturi italian si voi posta aici pentru cei doritori in ideea ca termenii se pot adapta. De asemenea, daca sunt colegi interesati si de alte lucruri(bilant, CPP, note si alte notiuni contabile) sa-mi dea mesaj pe privat si trimit mail. Pe forum nu pot atasa pt ca sunt fisiere multe si maricele.

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 May 2009 - 04:08 PM

Madalina



#6 monellu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 131 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Braila

Postat 10 April 2008 - 01:39 PM

Ma poate ajuta cineva cu o traducere in engleza a planului de conturi romanesc?
Si chiar cu ce legislatie mai au in engleza? Am vazut ca exista codul muncii in limba engleza pentru care multumesc din inima celui care l-a postat

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 20 April 2009 - 11:56 AM




#7 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 11 April 2008 - 06:31 PM

Gasesti plan de conturi in engleza in cartea Reglementari contabile actualizata conform ordin 1752/2007, 2374/2008
Mai jos am atasat o varianta gasita pe net, dar conform ordin din 2001 - deci, atentie.

Intrucat textul era foarte mare si ingreuna incarcarea paginii, dar si parcurgerea lui am facut o arhiva a fisierului.

*sursa: site rubinian

Fisiere atasate


Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 May 2009 - 03:53 PM

Madalina



#8 monellu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 131 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Braila

Postat 12 April 2008 - 05:20 AM

Multumesc. Sunt cateva care nu bat, dar oricum imi este de mare ajutor. Doar ce am comandat si ultima carte. Coincidenta?

(De exemplu amortizare in engleza este "depreciation"



#9 leo27torino

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 May 2008 - 03:38 PM

madalina trimite-mi si mie pe mail daca ai ceva legat de PLAN DE CONTURI in italiana ca ma chinuiesc sa traduc de-mi sar ochii. larisa_nicolae@yahoo.com

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 May 2009 - 03:34 PM




#10 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 07 May 2008 - 04:57 PM

Leo din Torino, nu trebuia sa incluzi in cererea ta si ce a zis Madalina. Trebuia sa stergi citatul sau sa faci click pe butonul "Addreplay" (in josul paginii), care nu citeaza nimic. Am facut scurta la mana pana am ajuns la sfarsitul mesajului tau de sute de randuri ca sa pot citi cele 2 randuri semnificative ale tale. Cred ca ai sa inveti repede cum se raspunde la un mesaj, mai ales ca ai invatat si italiana.
Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#11 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 May 2008 - 10:04 PM

:thumbup:

ok, leo...
Madalina



#12 cesarinabalaj

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Gender:Male

Postat 06 August 2008 - 12:25 PM

Madalina,
Te rog mult de tot trimite-mi si mie planul de conturi in Italiana si alte rapoarte, daca poti - pe adresa: : cesarina.balaj@gmail.com Multumesc mult............ Adriana.



#13 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 August 2008 - 01:14 PM

dragi colegi, eu voi trimite materialele acestea tuturor celor care le vor cere, in masura in care vad si eu cererea. Va recomand sa-mi trimiteti P.M. pentru asta (mesaj privat) pentru a nu mai aglomera aici, inutil.
Dar, daca este cineva care a transpus deja un plan de conturi romanesc in limba italiana ar fi dragutz sa-l puna aici. Doritori sunt cu siguranta, mai ales ca am vazut astfel de cereri cautand pe google.
Numai bine!
Madalina



#14 MARYSA ST

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 231 Postari:

Postat 06 August 2008 - 02:24 PM

Ati incercat sa traduceti cu http://translate. google.com/ translate_ t ? Puteti incerca sa traduceti din romaneste in italiana sau din engleza in italiana! Daca stiti si italiana, si mai bine, puteti verifica traducerea!



#15 PasareaPhoenix

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 181 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 06 August 2008 - 04:36 PM

Vezi postareaMARYSA ST, la Aug 6 2008, 03:24 PM, a spus:

Ati incercat sa traduceti cu http://translate. google.com/ translate_ t ? Puteti incerca sa traduceti din romaneste in italiana sau din engleza in italiana! Daca stiti si italiana, si mai bine, puteti verifica traducerea!
am incercat eu acum in italiana si a mers.



#16 ByaDolo

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 09 May 2009 - 11:14 AM

Madalina am incercat sa iti tr mesaj privat dar nu ma lasa, nu stiu de ce. Si atunci as avea marea rugaminte sa imi tr si mie prim mail tot ce ai despre contabilitatea italiana. (dolores.bianca@yahoo.com)
Eu anul asta dau bacul,sunt la liceu de profil contabil si vreau sa merg in italia dupa ce imi dau bacul si sa lucrez acolo ca si contabila, daca o sa imi gasesc ceva si asa vrea sa stiu daca este cu mult diferita contabilitatea noastra de a lor.Eu am lucrat ca si contabila inca din clasa a 10 si aici ma descurc dar as vrea sa stiu ce sanse as avea acolo, eventual sa urmez si un curs de contabilitate in italia.
In fine, as dori daca se poate, cat mai multe informatii despre contabilitatea italiana.

Multumesc din suflet.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 09 May 2009 - 04:27 PM
Trimis email




#17 andreea0515

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 24 September 2010 - 01:05 PM

buna madalina! te rog sa ma ajuti si pe mine cu tot ce poti din contabilitatea italiana.am incercat sa dau mesaj privat dar nu am voie sau nu stiu ce se intampla. adresa mea de mail este alexa.fugaru@yahoo.com. mersi anticipat! :lnr (1):



#18 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 September 2010 - 03:59 PM

NU ai voie, andreea0515 !

Extras din regulament :

Categorii de membri.
Nou - intre 0 si 9 posturi
Membru junior - intre 10 si 199 posturi
Membru - intre 200 si 399 posturi
Membru senior - peste 400 de posturi
Ca o masura de protectie impotriva spamerilor si pentru a evita momente neplacute s-a decis impunerea unei restrictii pentru noii membrii inscrisi: in perioada in care sunteti membru "Nou" nu veti putea vota in chestionare si nu veti putea folosi mesageria personala.

numai bine. :lnr (1):






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL