Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Cate ore lucrati pe zi? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Cate ore lucrati pe zi?


35 replies to this topic

Poll: Cate ore lucrati pe zi?

Cate ore lucrati pe zi?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.

Lucrati si sambata?

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#21 GOIA ADRIAN-NICOLAE

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 206 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:GALAUTAS - HARGHITA

Postat 30 April 2007 - 12:39 PM

Vezi postareaDoina P, la Apr 30 2007, 12:57 PM, a spus:

Adrian ,daca nu se pune ce lucrezi acasa ,atunci eu pot declara ca nu muncesc deloc.. Consider ca trebuie sa treci tot timpul ce-l aloci conabilitatii.


Imi cer scuze, nu m-am exprimat cum trebuie. Ceea ce lucrez acasa, de obicei foarte rar lucrez pentru contabilitate. E ceva sa spunem, in afara programului (de contabilitate bineinteles).
Si fac contabilitate din pasiune si nu ma poate opri nimeni indiferent cate bete in roate ne pun guvernantii nostrii care schimba legile dupa bunul plac, fara sa se puna macar o clipa in locul nostru.
ADITA



#22 dannad001

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 224 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 30 April 2007 - 01:08 PM

Eu o fac din pasiune (nu m-a obligat nimeni si nimic) si satisfactia este 'intelectualao-financiara' :biggrin:


DAR..... . Avand in vedere legislatia haotica si neclara intru-totul, care efectiv ma streseaza (pt.vreau sa fac un lucru ca

lumea) si Necalitatea unor patroni cu care colaborez SI deoarece imi face cu ochiul si domeniul informaticii mai exact al

programarii , am deja niste idei.


Totusi :

1) stiu ca nu toata lumea (ma gandesc la organele de control) cunosc/stapanesc suficient de bine legislatia fin.-contabila si fiscala
2) programarea nu cred ca ar fi la acelasi nivel de banoasa.



Asa ca pana una-alta ..... continuam . :biggrin:


....si voi incerca in conditii mai avantajoase pentru mine .




#23 laura-alina spinoche

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Location:Mangalia

Postat 02 May 2007 - 06:05 PM

Eu lucrez in medie cam 15-16 ore pe zi: 8-9 ore la functia de baza (domeniul bancar) si restul acasa contabilitate. Simbata este zi plina si de regula mai lucrez cateva ore bune si duminica. Recunosc ca nu prea mai pot sa o tin in ritmul asta asa ca am sa iau niste masuri organizatorice macar duminica sa fie pentru sufletelul meu. De familie ce sa mai zic. Cred ca s-au obisnuit sa ne vada doar ca niste umbre pe acasa. :smile:
Si apropo' banca si contabilitate fac cu pasiune. Chiar imi place ceea ce fac cu exceptia momentelor cand legislatia este toata o nebuloasa.
laura



#24 marialina

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 02 May 2007 - 06:53 PM

Am zile cu 8 ore, cu 10 ore, cu 12 ore, cu 13, cu 14 . Cu pasiune dar mai am citeodata idei de recalificare profesionala. <18 mil / luna si tind spre 21.......



#25 andora

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 05 May 2007 - 08:14 AM

eu am 30 de CIM cu timp partial, cu locul de munca la domiciliu ... cate ore sa pun? :smile:



#26 coconat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 05 May 2007 - 12:14 PM

oare cati din cei care posteaza pe forumul conta.ro sunt functionari la garda financiara? sau ei doar citesc forumul? :smile: :tongue:

Aceasta postare a fost editata de coconat: 05 May 2007 - 12:17 PM

Chiar dacă omul va face un cer nou și un pământ nou, tot nu va fi fără griji!



#27 GOIA ADRIAN-NICOLAE

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 206 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:GALAUTAS - HARGHITA

Postat 05 May 2007 - 05:07 PM

Vezi postareacoconat, la May 5 2007, 01:14 PM, a spus:

oare cati din cei care posteaza pe forumul conta.ro sunt functionari la garda financiara? sau ei doar citesc forumul? :smile: :tongue:


Aia nu lucreaza nici jumatate cat noi. Si totusi ei ne dau amenzi... :thumbup:
ADITA



#28 julia607

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 414 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 05 May 2007 - 08:31 PM

:smile:
Oare exista vre-un angajat de la Garda care sa stie toata legislatia si sa o aplice cum trebuie cu privire la contabilitate? Eu cred ca ei vin in control chititi pe legea discutata in sedinta de dimineata. Si cam atata stiu...
Totusi, nu pleaca fara amenzi...
Julia S



#29 coconat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 06 May 2007 - 01:18 PM

la postarea mea de mai sus, ma refeream daca sunt spioni prin cont.ro? dar in cele din urma, chiar daca ar fi, care-i problema? oricum stiu ce facem si oricum dau in continuare amenzi.. si nu numai....
Chiar dacă omul va face un cer nou și un pământ nou, tot nu va fi fără griji!



#30 steluta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 187 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:dezvoltare profesionala

Postat 10 July 2007 - 06:55 PM

6 ore pe zi
steluta



#31 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 11 July 2007 - 06:52 AM

sase , sapte ore pe zi , uneori la inchidere lucresz si sambata si duminica
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#32 ca-ta

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 17 January 2008 - 09:57 PM

Practic la serviciu nu muncesc mai mult de 9 ore, nici sambata nu ma prea vede lumea la birou insa continui munca si acasa.



#33 ileanab

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 59 Postari:

Postat 18 January 2008 - 10:07 AM

Cica daca iti face placere ce faci...nu inseamna ca muncesti!


Din lucrarile mele...60 % imi fac placere si 40% le fac pentru ca tb sa le fac..deci MUNCESC, in medie, 5,6 ore pe zi iar 8,4 ore fac ce-mi place. iar din restul de 10 ore, doua le petrec in trafic

Cred ca ar trebui sa se faca un sondaj cu ce anume din lucrarile pe care le facem ne repugna. De ex, mie nu-mi place sa aranjez actele si sa bag bonuri si bonulete aproape ilizibile.



#34 steluta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 187 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:dezvoltare profesionala

Postat 19 January 2008 - 09:46 AM

6 ore la functia de baza, 2 ore pe drum si inca 2-3 ore la alte firme.



#35 Katryna

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 22 March 2008 - 02:52 PM

in medie 14, inclusiv sambata.



#36 bograd

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 11 May 2010 - 06:36 PM

8 ore/zi






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL