Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
5 MAI - ziua barbatului - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


5 MAI - ziua barbatului

14 replies to this topic

#1 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 April 2007 - 09:55 AM

Am citit in presa ca, pe data de 5 Mai se va sarbatori ziua barbatului !!

Mi se pare o idee excelenta !! De ce doar noi femeile, sa ne bucuram de o zi o femeii ???

Abia astept sa vad ce se v-a intampla in ziua de 5 Mai !! Am inteles ca, vor fi niste manifestari cu aceasta ocazie, cel putin in Bucuresti !!!

Astept parerile voastre , indiferent daca sunt pro sau contra !!! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#2 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 29 April 2007 - 04:03 PM

Mai tu faci reclama la Bergenbeer ?!!! :smile:

Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#3 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 29 April 2007 - 05:56 PM

asa este, in data de 5 mai se va sarbatorii ziua barbatului!
barbatii, de obicei, de 8 martie ne cumara flori. noi ce le cumparam? bautura cum spune LUCK33RO?
Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#4 coconat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 29 April 2007 - 06:00 PM

alta nascoceala comerciala si ziua asta a barbatului! de unde au mai scos-o?
Chiar dacă omul va face un cer nou și un pământ nou, tot nu va fi fără griji!



#5 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 29 April 2007 - 07:11 PM

Pt.LUCK33RO !

Mai, sa stii ca nu fac reclama la bere !!! Am citit in presa !!!! Nu te bucuri ca vei primi si tu cadouri, ca erai cam suparat de 8 Martie ???

Pt. Kimba !!

Depinde, de la barbat la barbat !! Daca-i place bautura , da o bautura !!! Daca nu, poate o bijuterie, un ceas sau orice altceva care sa-i faca placere si sa-l bucure !!! Sa nu uitam ca, sunt barbati care de 8 Martie ofera bijuterii, masini , asa ca, de ziua lor tu nu poti sa-i faci cadou orice ! Parerea mea !! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#6 iozsef39

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Gender:Male

Postat 29 April 2007 - 08:15 PM

Bravo! fetelor :tongue: :thumbup: dau o bere
pentru colegele noastre :smile:

Aceasta postare a fost editata de iozsef39: 29 April 2007 - 08:16 PM




#7 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 29 April 2007 - 11:30 PM

E groaznic daca a ajuns un fabricant de bere sa nascocesca ziua nationala (sau o fi chiar internationala) a barbatului Incepe agitatia de sarbatoare nationala ?!... :smile:
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#8 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 30 April 2007 - 07:12 AM

Vezi postareacristina5859, la Apr 29 2007, 08:11 PM, a spus:

Pt.LUCK33RO !

Mai, sa stii ca nu fac reclama la bere !!! Am citit in presa !!!! Nu te bucuri ca vei primi si tu cadouri, ca erai cam suparat de 8 Martie ???

Pt. Kimba !!

Depinde, de la barbat la barbat !! Daca-i place bautura , da o bautura !!! Daca nu, poate o bijuterie, un ceas sau orice altceva care sa-i faca placere si sa-l bucure !!! Sa nu uitam ca, sunt barbati care de 8 Martie ofera bijuterii, masini , asa ca, de ziua lor tu nu poti sa-i faci cadou orice ! Parerea mea !! :smile:

corect. oricum, fiecare decide pentru el ce inseamna ziua aceasta si ce merita partenerul.
Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#9 ionut.20

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:

Postat 30 April 2007 - 07:27 AM

personal cred ca e un lucru bun!in afara faptului ca noi nu avem nevoie sa ni se acorde o zi sa ne simtim barbati e bine totusi ca pe 5mai ne putem strange "la o bere cu baietii" !Spre deosebire de femei noi nu avem nevoie de cadouri ne multumim si cu ce avem in momentul respectiv ! :smile: :thumbup: :tongue:



#10 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 30 April 2007 - 09:00 AM

Bine ca s-au gandit astia cu berea cum sa mai faca si ei un ban in plus ... :smile:
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#11 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 30 April 2007 - 09:04 AM

Dragii mei, ziua barbatului exista! Pe 9 martie, de Sfintii Mucenici din Sevasta se sarbatoreste ziua barbatului in traditia populara, care barbat trebuie in acea zi sa bea 40 pahare cu vin! Cred ca se pot inlocui cu 40 pahare cu bee!
iuliana



#12 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 April 2007 - 09:27 AM

Nationala sau internationala, nu conteaza !!! Vorba lui Ionut ,un motiv in plus pt. a te intalni cu baietii la o bere, vin sau orice altceva !!!

Iozsef, asteptam berea !!! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#13 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 21 May 2007 - 04:52 AM

PTR. TOATE ELENELE SI CONSTANTINII UNSINCER LA MULTI ANI, PUTERE DE MUNCA, SANATATE SI IMPLINIREA TUTUROR DORINTELOR!!!!!!



#14 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 14 May 2008 - 09:27 AM

Am vazut in programul legislativ ca exista o initiativa a cetatenilor publicata in monitorul oficial 217 din 21 mar 2008 in care zilele de 8 martie (ziua femeii) si 5 mai (ziua barbatului) devin sarbatori legale nelucratoare. Ce nu am reusit sa imi dau seama este daca s-a aprobat sau nu. Poate stie cineva mai multe pe acest subiect.
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#15 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 May 2008 - 01:01 PM

Din ce am citit prin presa, s-ar parea ca se va aproba ca , zilele de 8 martie si 5 mai sa fie declarate ca,zile nelucratoare !
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL