Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
merita examen expert contabil? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


merita examen expert contabil?


24 replies to this topic

#21 monicao

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 08 June 2007 - 06:36 PM

Da, Mihai, spune-ne si noua unde scrie ca de la anu nu mai pot tine contabilitatea la mine, la firma, daca sunt angajat cu CIM pe postul de economist licentiat? Si unde scrie si reglementarea privitoare la semnarea bilanturilor... Please! Multumim!



#22 Biaconsult

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 20 June 2007 - 10:44 AM

Deci sa inteleg ca anul acesta mai putem semna bilanturi ca si administrator?Si pt alte firme putem semna ca si angajati cu studii superioare?




#23 monicao

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 43 Postari:

Postat 20 June 2007 - 05:15 PM

Eu, ca si administrator economist, am semnat pt dec 2006 si am inteles ca se poate si pt iunie 2007. La alte firme, cu studii superioare, eu stiam ca poti semna numai daca esti si administrator. Din pacate nu stiu ce ordonanta reglementeaza chestiile astea. Dar cica bilantul pe dec 2007 nu se va mai putea semna de catre administratorul cu studii sup economice. Sa vedem ce-o mai fi...

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 July 2008 - 09:23 AM




#24 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 June 2007 - 08:39 AM

in modificarile de la inceputul anului ale OG 65/94, doar expertii au voie sa semneze bilantul ! dar, poate nu stiu eu bine !!
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#25 julia607

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 414 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 21 June 2007 - 09:18 AM

Eu stiu altceva: aparuse un prioect de lege de modificare a L82 ( lg contab) prin care situatiile anuale nu pot fi semnate decat de conducatorul compartimentului contabil ( persoana cu studii superioare) sau prestator de servicii de contabilitate ( firma/pfa membru CECCAR) , eliminandu-se raspunderea administratorului. Probabil vor 2 semnaturi diferite pe bilant: administratorul si contabilul.

Inca nu am auzit ca acest prioect sa fi aparut in monitor, dar poate nu stiu eu.
Julia S






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL