Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Tema- Situatii financiare institutii publice - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Tema- Situatii financiare institutii publice

1 reply to this topic

#1 georgi30

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 17 May 2007 - 11:31 AM

Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine....

La partea practica a lucrarii mele trebuie sa fac o analiza pe baza de bilant ( nu stiu cum ) si sa calculez niste indicatori economico-financiari pe baza situatiilor financiare. La societati comerciale sunt girla..ai de unde alege, insa pentru intitutiile publice...ioc. N-am gasit materiale nicaieri sau n-am stiut unde sa caut. va rog frumos....cine ma poate indruma si pe mine?

multumesc
georgi30



#2 georgi30

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 13 June 2007 - 10:19 AM

Pentru ca aici nu mi-a raspuns nimeni, voi posta tot eu, in ideea ca poate altii se vor lovi de aceeasi tema si vor cauta acelasi lucru.
Deci...dupa luni de cautari si zbucium am gasit pentru partea practica un exemplu pe contabilitatea veche, dar a putu fi adaptat, in lucrarea de doctorat "Bilantul si analiza pe baza de bilant in institutiile publice" - Mihaela Burlacu, in posesia careia am intrat prin bunavointa unui user al acestui forum - Ramona, carei ii multumesc foarte mult. A doua sursa de inspiratie am gasit-o in "Revista finante publice si contabilitate" nr 2/2006 la pagina19 - Analiza rentabilitatii in institutiile publice. Revista poate fi gasita la Biblioteca Nationala.

succes tuturor

georgi30






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL