Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Timp liber - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Timp liber

39 replies to this topic

#21 robert.i

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 113 Postari:

Postat 04 June 2007 - 11:30 PM

Timp liber.........stau pe forum,am un catelus care sta tot timpul langa mine si cand nu sunt atent,,butoneaza aiurea,, :thumbup:
ascult muzica,,Toni Braxton,, frumoasa femeie :tongue: .Cristina! noi baietii suntem mai retrasi in discutiile astea dar,ma inscriu la orice provocare :biggrin: oricum,tot femeile castiga asa ca , o :smile: pentru doamne.



#22 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 June 2007 - 08:57 AM

Multumim, robert.i pentru floare !! :smile:
Sunt sigura ca, doamnele si domnisoarele vor aprecia gestul tau !!
Si mie imi place cum arata si cum canta ,Toni Braxton !! Intradevar, frumoasa femeie !!

Mai asteptam baieti, sa ne spuna cum isi petrec ei timpul liber !!!!!

Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#23 firekharma

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:
  • Gender:Female

Postat 25 August 2007 - 01:57 PM

Hop si eu :biggrin:

Plimbarile lungi seara prin parc sau prin centru sunt preferatelel mele, chiar daca in ultimu an nu prea ma mai iesit la plimbare asa des din lipsa de timp...desi nu am mai facut asta de mult, imi place sa desenez ( creion si carbune)...si sa citesc...

aaa...sa nu uit...pentru cei din Sibiu...eu dat peste un site...nu situ daca e ok sa spun numele dar daca moderatorii considera reclama ii rog sa stearga numele. Deci am descoperit site-ul asta, in Sibiu nu mai e asa ceva sau cel putin nu stiu eu...si fac livrari la domiciliu de aproape orice, au un serviciu de platit facturile si de trimis flori. Si e foarte ieftin, nici nu se merita sa mergi personal la pretul asta, cel putin ..oricum...am zis sa va spun de el ca banuiesc ca sunt destui oameni ocupati pe aici si cu timp liber putin, poate va ajuta , chair daca doar pe cei care sunt din Sibiu. Probabil ca mai sunt si in alte orase....mie una mi-ar prinde bine mai ales cand lucrez noaptea si raman fara suc sau tigari. well...am vorbit cam mult...daca va intereseaza intrati pe site furnika.ro


A propos...sunt forumisti care au folosit genul asta de servicii? Stiu ca dincolo sunt destul de dezvoltate serviciile astea ( mai ales in SUA) si se pare ca si la noi au inceput sa fie solicitate...


Va doresc o zi cat mai usoara :notworthy:

Aceasta postare a fost editata de firekharma: 25 August 2007 - 01:58 PM




#24 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 25 August 2007 - 04:22 PM

Acest gen de servicii, mi se par excelente pt. cei care nu prea au timp liber !! :notworthy: :pullhair:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#25 dana_cz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 218 Postari:
  • Gender:Female

Postat 25 August 2007 - 06:46 PM

Intr-adevar sunt utile si ma bucur ca am citit postarea inainte sa fie (eventual) stearsa adresa.
In rest .. eu ma retrag pentru ca nu prea am ce cauta pe aici. Va invidiez pe cei care mai reusiti sa aveti timp liber si scuze Cristinei de offtopic pe topicul ei.
Revin cand voi avea ce povesti aici. :notworthy:
Viata este suma tuturor alegerilor tale



#26 radubc

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 110 Postari:
  • Location:Calgary, AB

Postat 28 August 2007 - 10:51 PM

Eu am timp liber numai in weekend. Atunci ma dau pe net cat nu m-am dat in timpul saptamanii. Pe urma ne adunam trupa de prieteni si stam la un gratar, mici etc. Asta se face de obicei pe balcon, dar cand ii vara se poate iesi la iarba verde. Vara asta a fost fain ca apicat in weekend. In rest iesiri la munte, parcuri, film etc. De obicei cu trupa.



#27 alexandrudaniela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bistrita

Postat 06 September 2007 - 12:13 PM

NU A TRECUT NIMENI PE AICI CAM DE MULT! ASTA INSEAMNA CA NU PREA AVETI TIMP LIBER HA?
POI EU CU MUZICA IN TIMPUL LIBER.SI NU NUMAI...........MULTA MUZICA.......ACUM AM DESCORIT O FORMATIE NOUA " IL DIVO " DUPA CARE SUNT TOPITA :notworthy:
IN REST IARASI MUZICA, PRITENI, FAMILE, NET, FILME, SALA.............CA TOT OMU'...



#28 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 May 2008 - 06:20 PM

DRAGELE MELE COLEGE,

am gasit un site super pt. fete, are o gramada de teste care se potrivesc f. bine, eu mi le-am facut pe toate si au rezultate de o acuratete surprinzatoare daca raspundeti sincer.

l-am rugat pe Alex (patronul conta.ro) sa ma lase sa-i fac reclama publica acelui site si m-a lasat, dragul si bunul si iubitul de el ... ca sa vedeti cat tine la noi !
ce scumpete de sef am ... :pullhair: mai ales cand imi face pe plac ... :lnr (51):

deci, fetelor, dati-i bataie : http://www.kudika.ro/quiz/4877 , asta e doar unul din teste, dar uitati-va in dreapta paginii fiindca mai sunt ... in total vreo 10.

site-ul nu contine numai teste, dragele mele, ci mult mai multe lucruri interesante.

distractie placuta !!!

:thumbup: :ok: :sad: :smile:

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 12 May 2008 - 06:22 PM




#29 roxy74b

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 17 June 2008 - 07:37 PM

am intrat pe site si este interesant, relaxant, deconectant si l-am recomandat tuturor prietenelor mele

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 19 June 2008 - 12:13 PM




#30 angelabiris

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:

Postat 10 July 2008 - 07:29 PM

se pare ca timpul liber e din ce in ce mai pretios, spune si acest topic, in care nu s-a mai postat nimic, cam de multisor. cum pretuiesc eu timpul liber?
de cate ori se iveste ocazia la sfarsit de saptamana si nu numai, plec din oras, mi-am creeat un locusor optim la tara, unde nu ma perturba nimeni, aproape de munte, imi place sa-i spun "coltisor de rai",acolo ma asteapta cu mult drag patru pisicute si trei caini pe care le/ii ador(iubesc animalele).hoinaresc uneori prin livezi, uneori gradinaresc,etc ... dar sunt sentimente placute, imi place sa-i spun "coltisor de rai" pentru ca acolo simt plenitudine, ma incarc pozitiv, acolo simt ca traiesc cu adevarat.miresmele florilor,mirosul de fructe proaspete si trilurile pasarelelor imi dau vigoarea necesara, pentru cele cinci zile de munca dintr-o saptamana.e un sentiment profund, na ca m-a luat nitel romantismul ... .m-am gandit ca poate o postare la acest topic, o sa ne mai destinda putin, sa mai uitam oleaca de maldarul de declaratii si nu numai ...

va doresc tuturor, numai bine!



#31 eugen ursache

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 517 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:agricultura, lemne fiare si motoare

Postat 11 July 2008 - 08:37 AM

Timp liber?
Ce e aia? :frusty:
Motan m-as fi dorit sa fiu / cu gheare si mustete lungi, / cu coada-n sus, cu blana-n dungi, / c-un ochi verzui si-un ochi capriu. // Pisicile de prin vecini / sa le gonesc pe la pricini, / sa-mi fete fiecare-un fiu / c-un ochi verzui si-un ochi capriu (Nichita Stanescu)



#32 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 12 July 2008 - 01:46 PM

Vezi postareaeugen ursache, la Jul 11 2008, 09:37 AM, a spus:

Timp liber?
Ce e aia?

Draga colegu,
Chiar nu exista timp liber in viata ta ? daca nu....atunci este extrem de grav ......in viata mai trebuie sa te si relaxezi , sa ai si un pic de timp liber pt tine si pentru cei din jurul tau ! :frusty:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#33 iimro2003

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 108 Postari:

Postat 15 July 2008 - 01:10 AM

Inainte aveam mai mult timp liber. Pentru mine forumul e tot munca, ma ajuta mult cind am nevoie de informatii in situatii noi, si va multumesc tuturor pentru acest ajutor.
Acum abia duminica mai scap, si de Paste si Craciun. De obicei cind avem un week-end intreg la dispozitie, mergem in familie la iarba verde - de fiecare data vizitam o minastire si facem un gratar, dormim o noapte in cort.
In rest, muzica (ascultati Pink Martini, e ceva deosebit), jocuri adventure si pictez miniaturi in tempera. Am o mare colectie de fotografii pentru desktop. Daca nu am ceva frumos pe desktop - in special flori - parca nu merge mintea la treaba.
Pacat ca timpul e din ce in ce mai putin, pt ca munca e mereu mai grea si mai solicitanta, insa salarile stiti si voi ca nu cresc, contabilul la noi lucreaza numai pt fisc, putini patroni stiu sa foloseasca informatiile contabile (si deci sa plateasca pentru ele)
Imi pare rau, in seara asta vad ca ma pling in loc sa va inveselesc.
Va doresc timp liber cit mai mult si tot binele din lume!



#34 irina petcu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bistrita
  • Interests:contabilitate

Postat 15 July 2008 - 02:40 PM

Eu am facut toate testele alea, din care rezulta ca as fi femeia...ah...ideala! :thumbup: :frusty:
irina



#35 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 July 2008 - 02:53 PM

si cine zice ca nu esti ?? :frusty:
hhmmm ? :thumbup:



#36 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 November 2008 - 11:44 AM

...in urma cu vreo 10 ani ...jucam solitaire ! :biggrin: .......acum prefer alte activitati de recreere ! :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 07 November 2008 - 01:18 PM

Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#37 eugen ursache

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 517 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:agricultura, lemne fiare si motoare

Postat 10 November 2008 - 10:11 AM

@ cristina5859: eu am cam ramas la stadiul solitaire, nu necesita folosirea creierului, e oarecum hipnotic si ma ajuta sa-mi pun ordine in ganduri...

Cat despre timp liber, nu prea inteleg notiunea, sa fiu cinstit. Programul meu e urmatorul: o ora dus, munca pe plantatie la patron nine to pana cand o da Dumnezeu sa plec acasa, o ora intors, casa mare in care tot timpul e ceva de mesterit sau de reparat, gradina de legume si livada, mi-ar trebui cam 30-48 de ore pe zi sa acopar tot ce am de facut. Asa ca de aia intreb, ce e aia timp liber? Dupa standardele mele, e timpul in care stai cu burta in sus si lenevesti abulic, fiindu-ti lene si sa te misti 10 cm, chiar daca a venit soarele pe tine si-ti bate in ochi si ti-e cald de mori sau ti-a amortit oaresce. Din asta n-am decat foarte rar....

Aceasta postare a fost editata de eugen ursache: 10 November 2008 - 10:14 AM

Motan m-as fi dorit sa fiu / cu gheare si mustete lungi, / cu coada-n sus, cu blana-n dungi, / c-un ochi verzui si-un ochi capriu. // Pisicile de prin vecini / sa le gonesc pe la pricini, / sa-mi fete fiecare-un fiu / c-un ochi verzui si-un ochi capriu (Nichita Stanescu)



#38 butelie

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 188 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Slatina
  • Interests:timpul liber

Postat 10 November 2008 - 10:36 AM

Vezi postareaeugen ursache, la Nov 10 2008, 10:11 AM, a spus:

@ cristina5859: eu am cam ramas la stadiul solitaire, nu necesita folosirea creierului, e oarecum hipnotic si ma ajuta sa-mi pun ordine in ganduri...
Si mie imi place solitaire , pentru ca nu este un joc la care trebuie sa te concentrezi !



#39 ISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 369 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 10 November 2008 - 10:59 AM

Eu nu am avut niciodata rabdare sa joc jocuri pe calculator si dealtfel, consider ca stau destule ore in fata calculatorului pe zi lucrind. Timpul liber prefer sa mi-l petrec fara calculator, eventual in aer liber.
" Sansa favorizeaza o minte pregatita "



#40 ramonel_sb

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 31 December 2008 - 03:11 PM

timp liber?cafeluta fara calculator






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL