Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
merita sa imi fac firma si sa raman angajat cu timp partial de munca? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


merita sa imi fac firma si sa raman angajat cu timp partial de munca?

2 replies to this topic

#1 forumist

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:

Postat 31 May 2007 - 06:47 PM

Buna ziua,
Vreau sa va cer parerea cu privire la ceasta problema pt ca eu am tot stat si am analizat situatia si poate ca cineva din afara vede mai multe dezavantaje decat avantaje in asta. In momentul asta lucrez full time dar ma gandesc serios sa-mi deschid un SRL bineinteles avand ca obiect de activitate consultanta si management pentru a imi mari veniturile. Am luat in considerare ramanerea ca angajat cu timp partial 2h-220 RON, impozitul de 16% pe profitul firmei, de asemenea nu voi avea nici un angajat, voi plati o pensie privata de aprox 150ron/luna, am deja o asigurare medicala si un abonament la o clinica privata, in plus ca si cheltuieli voi avea rata la o masina, o chirie, motorina si consumabile. A!!! si era sa uit de impozitul pe dividende 10%. In aceste conditii, cheltuielile lunare ar reprezenta cam 1/2 din banii pe care ii voi incasa de la firma pt serviciile facturate. Mai sunt si alte lucruri la care trebuie sa ma gandesc?
multumesc



#2 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 31 May 2007 - 07:29 PM

Vezi postareaforumist, la May 31 2007, 07:47 PM, a spus:

Mai sunt si alte lucruri la care trebuie sa ma gandesc?

da...
impozitul pe dividende e 16%




#3 forumist

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 61 Postari:

Postat 31 May 2007 - 07:46 PM

hmmmm...ai dreptate Septimiu...nu stiu unde imi e capul de fiecare data cand vbesc despre dividende..uit mereu ca nu mai e 10%






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL