Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
regularizarea TVA-ului - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


regularizarea TVA-ului

1 reply to this topic

#1 nykymary

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 01 June 2007 - 08:10 PM

Buna Ziua!
Sunt studenta in anul 4 si m-am blocat la studiul de caz...
Lucrarea mea se intituleaza Contabilitatea si fiscalitatea impozitelor si taxelor. Problema mea legata de studiul de caz este ca trebuie sa inregistrez achizitiile de bunuri de toate tipurile, inclusiv cele intracomunitare, toate vanzarile si apoi sa fac regularizarea TVA-ului...Societatea mea este o societate care produce imbracaminte...Ma puteti ajuta cu ceva exemple sau indrumari?
Va multumesc!



#2 georgi30

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 07 June 2007 - 07:10 AM

Exemple de operatiuni contabile gasesti in "Contabilitatea societatilor comerciale" - M Ristea sau a oricarui alt autor. Cred ca pe la contabilitatea tertilor gasesti tot felul de operatiuni care-ti pot fi utile. O gasesti aici in format digital sau daca intri la biblioteca digitala poti gasi mai multe feluri de contabilitati ,,, Succes

georgi30






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL