Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Ordin nr. 702 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 19

Salt la continut


Ordin nr. 702

375 replies to this topic

#361 Lexiroxi

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2080 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 24 July 2007 - 06:00 PM

Vezi postareamony23, la Jul 24 2007, 06:15 PM, a spus:

SI DACA AM DEPUS DEJA d394 IAR CODURILE PE CARE LE-A RESPINS NU le-am mai trecut ce sa fac declaratia am depus-o deja?
Depui din nou Declaratia 394 corect completata. Ordinul 702 prevede ca in cazul in care, dupa depunerea declaratiei, se constata existenta unor omisiuni in datele declarate se depune o noua declaratie, care va inlocui declaratia depusa initial.



#362 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 24 July 2007 - 06:56 PM

Vezi postarearalsera, la Jul 24 2007, 05:47 PM, a spus:

am sunat acum o prietena care lucreaza la administratia financiara
ptr maine s-a anuntat doar programul 07.30-11si 17-20, se pare ca amanarea nu o sa fie
Mai vedem totusi :lostit (13):




#363 ralsera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 309 Postari:

Postat 24 July 2007 - 07:11 PM

am sunat din nou
la 8 au plecat acasa
nu i-a anuntat nimeni nimic
are cineva vesti mai bune de la alte administratii?
serafimescu



#364 Cristina M.Z.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 24 July 2007 - 08:57 PM

Pentru clujenii care inca nu si-au depus declaratiile:termen de depunere 27 Iulie(vineri) pentru toate declaratiile,inclusiv 394,program de lucru de la 7:30 -11 si 17:00-20:00 ,azi dupa masa deja aveau programul de preluare d.394 si pentru vers.1.02( pe care inainte de masa inca nu il aveau...)



#365 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 24 July 2007 - 10:18 PM

Vezi postareaCristina M.Z., la Jul 24 2007, 08:57 PM, a spus:

Pentru clujenii care inca nu si-au depus declaratiile:termen de depunere 27 Iulie(vineri) pentru toate declaratiile,inclusiv 394,program de lucru de la 7:30 -11 si 17:00-20:00 ,azi dupa masa deja aveau programul de preluare d.394 si pentru vers.1.02( pe care inainte de masa inca nu il aveau...)
Doamne,Doamne sa fie si pentru Bucuresti :lostit (13): Cred c-am innebunit!Observati la ce ora postez si eu inca lucrez la frumoasa D394! :celb (6):



#366 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 24 July 2007 - 10:27 PM

Fac pariu ca se amana si la noi depunearea? :lostit (13):
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#367 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 24 July 2007 - 10:38 PM

Vezi postareaLUCK33RO, la Jul 24 2007, 11:27 PM, a spus:

Fac pariu ca se amana si la noi depunearea? :lostit (13):

Dar fa-l odata...si spune-ne ca de obicei castigi!!
Nu de alta, dar sa ma duc si eu acasa, sa nu ma mai cert cu mfinante.ro!
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#368 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 24 July 2007 - 11:02 PM

TOATA LUMEA se cearta cu mfinante.ro

simnt ca inebunesc. am luat o pauza... mi-e foame!!!!!
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#369 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 25 July 2007 - 01:07 PM

Vezi postareaCris Raicu, la Jul 24 2007, 11:38 PM, a spus:

Vezi postareaLUCK33RO, la Jul 24 2007, 11:27 PM, a spus:

Fac pariu ca se amana si la noi depunearea? :lostit (13):

Dar fa-l odata...si spune-ne ca de obicei castigi!!
Nu de alta, dar sa ma duc si eu acasa, sa nu ma mai cert cu mfinante.ro!
De obicei castig. Asta e partea buna. Partea proasta e ca in lupta cu "organele" consumul nervos e cam mare, ei au mintea odihnita.
Azi la ora 7.45 am invins sistemul...Am depus rahaturile de declaratii fara coada... :celb (6):
Aveti grija ca dupa amiaza cica au program normal!!! :vio (33):

Aceasta postare a fost editata de LUCK33RO: 25 July 2007 - 01:08 PM

Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#370 mirela 0702

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 920 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 25 July 2007 - 02:57 PM

...si eu le-am depus ieri...asa ca am scapat... :lostit (13):




...si acum ce facem? asteptam notificarile privind erorile si neconcordantele? Cred ca nu sunt singura care se asteapta la asta!?



#371 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 26 July 2007 - 12:57 AM

cred ca marea majoritate...
nu s-a mai prelungit nici macar 2-3 zile.... e fff cald afara
poate nu au reusit sa se racoreasca :lostit (13):
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#372 Cristina M.Z.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 26 July 2007 - 08:52 AM

Vezi postareaLUCK33RO, la Jul 25 2007, 02:07 PM, a spus:

[Azi la ora 7.45 am invins sistemul...Am depus rahaturile de declaratii fara coada... :lostit (13):
...
"VICTORIE"!!! Felicitari!.Dar am o nelamurire privind sensul -modalitatea in care ai invins sistemul :
... prin faptul ca te-ai conformat ordinelor?sau prin faptul ca n-ai stat la coada?(asta inseamna totusi mai mult noroc decat victorie,la Cluj la ora 7:45 atat AM cat si si PM era coada-coada...)) ,-sau ca ai depus declaratiile in ciuda "eforturilor" administratiei de a ne pune bete in roate ,in ciuda faptului ca d.394 a aparut in ultimul moment si a intors totul cu susul in jos,samd..si, colac peste pupaza,in ciuda codului rosu????-Dovedind autoritatilor ca totul este posibil,in ambele sensuri(si de sus in jos si de jos in sus) -vorba unuia dintr-o reclama veche:"DACA VREI,POTI!"!!!



#373 IRINA05

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 80 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:CONSTANTA

Postat 26 July 2007 - 02:41 PM

Astazi la Constanta zi normala de depunere a declaratiilor. Fara coada (cam 3-4 pers/ghiseu), fara nervi. Si cu data de 25.07. :lostit (13):



#374 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 26 July 2007 - 06:53 PM

Vezi postareaCristina M.Z., la Jul 26 2007, 09:52 AM, a spus:

Vezi postareaLUCK33RO, la Jul 25 2007, 02:07 PM, a spus:

[Azi la ora 7.45 am invins sistemul...Am depus rahaturile de declaratii fara coada... :celb (6):
...
"VICTORIE"!!! Felicitari!.Dar am o nelamurire privind sensul -modalitatea in care ai invins sistemul :
... prin faptul ca te-ai conformat ordinelor?sau prin faptul ca n-ai stat la coada?(asta inseamna totusi mai mult noroc decat victorie,la Cluj la ora 7:45 atat AM cat si si PM era coada-coada...)) ,-sau ca ai depus declaratiile in ciuda "eforturilor" administratiei de a ne pune bete in roate ,in ciuda faptului ca d.394 a aparut in ultimul moment si a intors totul cu susul in jos,samd..si, colac peste pupaza,in ciuda codului rosu????-Dovedind autoritatilor ca totul este posibil,in ambele sensuri(si de sus in jos si de jos in sus) -vorba unuia dintr-o reclama veche:"DACA VREI,POTI!"!!!
Pai am obs. ca ti-ai raspuns singura ... :cha (6):
Sa stii ca de cele mai multe ori, norocul si-l mai face si omul cu mana-piciorul-capatzana lui! :vio (33):
Important e ca le-am depus. Acum avem de dus rectificativele aferente... :cha (4):
PS LA sect. 4 dimineata la ora aia nu a fost coada :lostit (13): Prin alte parti s-a lasat cu lesinuri si scandal (inclusiv pe TVuri)
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#375 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 26 July 2007 - 07:01 PM

PPS: ultima data cand m-am conformat ordinelor a fost in armata pe vremea securistilor (unii moderatori isi aduc aminte cu nostalgie de acele vremuri - eu nu :lostit (13): )...si acolo cu scandal ...inclusiv bagat la tambal :cha (6): si "pedepsit" sa nu iau gradul de sublt. (m-au scos caprar TR fraier). Mama ce am mai plans ...saracu de mine :cha (4):
Legile astea proste care sunt, incerc sa le respect pe cat posibil...si sa le contest acolo unde e cazul :vio (33): In fond asta e democratia si ptr. ea am stat in Piata Universitatii in 21 dec.89. end :celb (6):
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#376 Cristina M.Z.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 124 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj-Napoca

Postat 27 July 2007 - 11:54 AM

Vezi postareaLUCK33RO, la Jul 26 2007, 08:01 PM, a spus:


OK!/(sau KO?)-chestie de interpretare.Dar am priceput.
In alta/(sau aceeasi?) ordine de idei:reflectii off-topic/(sau on?):Legea variatiunilor pe aceeasi tema-denumita in continuare:'Codul invingatorului'-Decretata de organul competent/(sau de NOI?)

Articol unic:SUNTEM O TARA/UN POPOR/O BREASLA DE INVINGATORI

Norme metodologice de interpretare:
--------------------------------------------
(chiar daca nu e nevoie de ele fiind prea evidente prin legea in sine si prin nenumaratele ei subintelesuri)

1)Cu totii invingem pana la urma pe cineva,daca nu pe altii,macar pe noi insine(asta inseamna ca suntem'cineva')
2)NOI** invingem in mod sistematic SISTEMUL*.
3)Si invers.
4)In cazul in care e 'invers',fiecare parte combatanta dispune de suficient si diversificat arsenal pentru a face sa para ca este exact invers!(adica inversul inversului)
5)Lozinci:a)SISTEMUL e cu NOI!
b)SISTEMUL e pe NOI!
Legenda:
*SISTEM:cei care inainte au fost ca NOI si acum se razbuna...
**NOI: cei care,momentan ,suntem inafara SISTEMULUI si nu stim daca ne vom razbuna vreodata...

Lozinca suprema/demersul final:MURIM,LUPTAM,...SISTEMUL NU CEDAM!!!
(Nota:in vederea atingerii unui minim nivel de eficienta in cadrul prezentului demers ,este indicat ca ordinea cronologica a desfasurarii evenimentelor sa fie inversa.(Norma metodologica::adica sa nu incepem tocmai cu muritul...)

Intra in vigoare/valabilitate: De cand lumea/ in vecii vecilor
Final de final.

Un sfarsit de saptamana placut tuturor,fara coduri fiscale,fara coduri rosii si galbene!(doar albastre...)






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL