Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Bomba le-as pune la cap - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Bomba le-as pune la cap

3 replies to this topic

#1 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 08 June 2007 - 12:05 PM

Sun azi la Directia Vamala Constanta Sud - Agigea, pentru o restituire de taxe achitate in plus. Si mi se spune sa fac o cerere, bla, bla, bla.
Si intreb:"Puteti, va rog, sa-mi trimiteti o fisa a clientului pentru punctaj?"
"Nu se poate asa ceva domnisoara. Eu am bugetul statului aici. Sunteti, asa, nici nu stiu cum sa spun. In locul dumneavoastra mi-ar fi si rusine sa cer asa ceva. Da' cum nu stiti cu ce OP-uri ati achitat in plus si ce DVI-uri aveti? Si aveti o singura firma. Eu am aici bugetul statului."

Da, sa-mi fie rusine ca platesc la stat in plus si ca vreau o fisa de client. Daca ii cer sa-mi restituie 2.000.000 RON in loc de 1.250 RON cat am eu de luat?
Ei cum fac oare verificarile? Si mai intreb, ca o proasta ce sunt: de ce imi opreste vama OP-urile in original daca eu trebuie sa le fac dovada platilor in plus?
Bineinteles ca am copii dupa OP-uri.....dar trebuie sa muncesc cateva ore la o cerere, ca sa poata ei sa-si bea cafeaua in liniste si tot eu sunt nesimtita.
Asa tara, asa legiuitori, asa guvernanti.....care stinge lumina? :smile:



#2 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 June 2007 - 12:57 PM

nu te necaji, nu stii "ca la noi la nimeni " !!!!!

Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#3 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 08 June 2007 - 01:04 PM

Vezi postareaandreea, la Jun 8 2007, 01:05 PM, a spus:

Asa tara, asa legiuitori, asa guvernanti.....care stinge lumina? :smile:

Din partea noastra, problema se pune astfel: "cine o va aprinde cand ceilalti o sting?" :wink:
Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#4 marcopolo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 149 Postari:

Postat 08 June 2007 - 01:09 PM

Vezi postareaandreea, la Jun 8 2007, 01:05 PM, a spus:

Sun azi la Directia Vamala Constanta Sud - Agigea, pentru o restituire de taxe achitate in plus. Si mi se spune sa fac o cerere, bla, bla, bla.
Si intreb:"Puteti, va rog, sa-mi trimiteti o fisa a clientului pentru punctaj?"
"Nu se poate asa ceva domnisoara. Eu am bugetul statului aici. Sunteti, asa, nici nu stiu cum sa spun. In locul dumneavoastra mi-ar fi si rusine sa cer asa ceva. Da' cum nu stiti cu ce OP-uri ati achitat in plus si ce DVI-uri aveti? Si aveti o singura firma. Eu am aici bugetul statului."

Da, sa-mi fie rusine ca platesc la stat in plus si ca vreau o fisa de client. Daca ii cer sa-mi restituie 2.000.000 RON in loc de 1.250 RON cat am eu de luat?
Ei cum fac oare verificarile? Si mai intreb, ca o proasta ce sunt: de ce imi opreste vama OP-urile in original daca eu trebuie sa le fac dovada platilor in plus?
Bineinteles ca am copii dupa OP-uri.....dar trebuie sa muncesc cateva ore la o cerere, ca sa poata ei sa-si bea cafeaua in liniste si tot eu sunt nesimtita.
Asa tara, asa legiuitori, asa guvernanti.....care stinge lumina? :smile:


Si eu fac la fel ca ei, varianta care este cea mai prudenta de altfel. Daca , diont-o regretabila eroare, am in sold o suma mai mare , prefer sa vad intai fisa de la furnizor, ca dupa aceea sa-i fac plata.
Daca cei de la vama ar avea o suma mai mare inregistrata, si ti-ar plati tie mai mult, ar veni cu banii de acasa, ca pe tine nu te-ar mai gasi.
Cu Bugetul Statului nu e de glumit!!!!! :tongue:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL