Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
bilant iunie 2007 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 5

Salt la continut


bilant iunie 2007

81 replies to this topic

#81 eutuelea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 14 August 2007 - 02:21 PM

buna ziua!
am si eu o intrebare, poate cineva din cei de aici au asa o situatie si ma pot lamuri. am o firma ce are cod CAEN 6720-Activitati auxiliare ale caselor de asigurari si de pensii. De curand, cand am luat programul pentru raportare semestriala pentru bilant de pe site-ul MF si am vazut ca exista program de bilant special pentru brokeri de asigurari. Acum eu nu stiu daca firma asta e broker de asigurare si trebe sa fac cel bilant si sa refac contabilitatea cu contul pentru asigurari, poate imi ziceti voi daca e cf cod CAEN. In fond firma incaseaza lunar un comision de la Unita pentru ca i duce anumiti clienti.
va multumesc mult pentru raspunsuri.
daca ai vointa muti si muntii din loc, daca ai minte ii lasi acolo ca nu te deranjeaza.



#82 helink

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 71 Postari:

Postat 10 January 2008 - 04:02 PM

Daca e broker trebuie sa aiba certificat de inmatriculare in registrul brokerilor de asigurare, obiect unic de activitate,este autorizat de CSA si se supune si acelor reguli( se fac decl.trim, sem si la CSA) , ord.3129/21.12.2005, bilantul este diferit.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL