Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Declaratie sedii secundare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

Declaratie sedii secundare

5 replies to this topic

#1 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 18 June 2007 - 08:29 PM

Daca are cineva modelul de declaratie pentru sediile secundare fara obligatii de plata (sub 5 salariati), va rog trimiteti-mi si mie pe mail: consilium.grup@gmail.com

Multumesc anticipat
Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#2 euro1

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 39 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:bucuresti
  • Interests:formare profesionala,cursuri de calificare si specializare

Postat 19 June 2007 - 08:26 AM

incearca aici:http://www.cdep.ro/pls/legis/legis_pck.htp_act_text?idt=58212




#3 liliana77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 133 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Postat 19 June 2007 - 10:21 AM

+ act aditional, certificat constatator, dovada spatiu (contract), certificat CUI, dosar plic

Fisiere atasate





#4 Cristina Grigoras

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Hmmmmm!!!

Postat 19 June 2007 - 06:16 PM

Multumesc mult!
Nu te certa niciodata cu un idiot: te aduce la nivelul lui, apoi te bate cu experienta !



#5 miha77

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 04 December 2007 - 12:06 AM

Ca tot veni vorba de sedii secundare, poate ma puteti ajuta!
Unde declar un punct de lucru care are sediu in Constanta si deschide un punct de lucru in Galati. La punctul de lucru nu sunt mai mult de 5 salariati.

In codul de procedura fiscal gasesc urmatoarea exprimare " (1) Contribuabilii au obligația de a declara organului fiscal competent din subordinea Agenției Naționale de Administrare Fiscală, în termen de 30 de zile, înființarea de sedii secundare."

Bine, bine...organ fiscal competent am inteles. Dar unde este acesta? Unde am sediul sau unde am punctul de lucru. Sau...si colo...si colo.

Multumesc!



#6 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 December 2007 - 10:57 AM

Registrul comertului - Constanta; dupa ce ies actele mergi la administratia financiara in constanta si depui declaratia pt sedii secundare.
in galati se depune doar daca ai peste 5 angajati si se cere la administratia finaciara cod unic de inregistrare/ cod de identificare fiscala.
Madalina






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL