Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Contabilitatea INSTITUTIILOR PUBLICE - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


- - - - -

Contabilitatea INSTITUTIILOR PUBLICE

23 replies to this topic

#21 medmed

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 10 July 2008 - 12:48 PM

Multumesc pentru raspuns. Din pacate nu reusesc sa iti trimit email pe acest site. Asa ca iata adresa mea de email: despot60410@yahoo.com (id messenger: despot60410). Sper sa comunicam cat mai repede.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 November 2008 - 04:40 PM
citare mesaj anterior




#22 rodica 40

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:

Postat 27 July 2008 - 04:23 PM

Vezi postareaioantan, la May 27 2008, 09:56 PM, a spus:

Este vorba primele de vacanta si unele sporuri aferente anilor anteriori care care au fost câstigate (de functionarii publici în baza hotarârilor judecatoresti definitive si irevocabile) în anul curent. [...]
buna
trimite-mi te rog si mie ordinul 1146/12.04.08 la adresa rmr1986@yahoo.com . Ma confrunt si eu cu o problema asemanatoare. Multumesc.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 08 November 2008 - 04:40 PM




#23 Saluti2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 80 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 July 2008 - 04:43 PM

1146/2008 vorbeste despre "eventualele erori constatate in contabilitate, dupa aprobarea si depunerea situatiilor financiare, vor fi corectate in anul in care acestea se constata. Avand in vedere prevederea mai sus mentionata, corectarea erorilor contabile aferente exercitiilor precedente, aparute in urma unor greseli matematice, a greselilor de aplicare a politicilor contabile, ignorarii sau interpretarii gresite a tranzactiilor si altor evenimente, se efectueaza in conturile corespunzatoare de active, datorii si capitaluri, iar cele referitoare la venituri si cheltuieli se efectueaza in contul 117 "Rezultatul reportat", pe acelasi principiu merg si soc com.
Hotararea judecatoreasca nu poate fi considerata eroare "constatata" de instituitia in sine.
Eu stiu ca hotararile judecatoresti se inregistreaza pe costuri la data cand au fost emise si raman definitive. Se aplica legislatia(daca sunt imp, taxe si contrib de calculat) in vigoare la data platii cf. hot jud.->asta sigur.



#24 Simitza

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 18 August 2008 - 06:15 PM

buna. am si eu o rugaminte. daca aveti cumva documentatii despre ipsas-uri va rog din suflet sa imi trimiteti si mie ca imi trebuie la lucrarea de diploma.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL