Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
am nevoie de urmatorul proiect - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


am nevoie de urmatorul proiect

10 replies to this topic

#1 cip

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Location:vaslui

Postat 21 June 2007 - 01:22 PM

acestea sunt cerintele.


1. Scurtă prezentare a organizației:
• Scurt istoric: înființare, profil de activitate și evoluția până în 2007
• Structura organizatorică și funcțională, inclusiv prezentarea organigramei,
• Organizarea compartimentului financiar-contabil și relațiile cu celelalte compartimente
• Dinamica principalilor indicatori financiar-contabili (vezi cei 4 indicatori din Nota 9 a situațiilor financiare anuale.
2. Cadrul legislativ care reglementează activitatea financiar-contabilă. O succintă prezentare a:
• Legii contabilității nr. 82/1991
• O.M.F.P nr. 1752/17.11.2005
• Codul fiscal
• Legea nr. 31/1990 privind societățile comerciale, republicată în M.O.R 2004 etc.
3. Înregistrarea cheltuielilor și veniturilor aferente unei perioade gestiune (1 lună)
• Cel puțin 50 de articole contabile, preferabil pentru luna decembrie 2006
4. Lucrările contabile de închidere a exercițiului financiar
• Întocmirea balanței de verificare primară (conturile din clasele 6 și 7 prezintă încă solduri)
• Inventarierea generală a patrimoniului (cel puțin 10 operațiuni economico-financiare referitoare la plusuri și minusuri la inventariere, regularizarea provizioanelor, ajustărilor pentru deprecierea sau pierderea de valoare, cheltuieli și venituri înregistrate în avans și diferențe de curs valutar)
• Contabilizarea operațiunilor de regularizare privind diferențele de inventar, amortizările, provizioanele pentru deprecieri, ajustările pentru deprecierea sau pierderea de valoare, delimitarea în timp a cheltuielilor și veniturilor, diferențe de curs valutar, variația stocurilor.
• Determinarea rezultatului contabil
• Determinarea profitului impozabil, a impozitului pe profit și contabilizarea acestuia; repartizarea profitului
• Închiderea conturilor de activ și a celor de pasiv (cu ajutorul contului 892 "Bilanț de închidere")
• Întocmirea balanței de verificare finale (conturile claselor 6 și 7 sunt soldate)
5. Lucrările de sistematizare a datelor în situațiile financiare anuale
redactarea bilanțului contabil (acesta va cuprinde și valorile de la începutul anului)
redactarea contului de profit sau pierdere (acesta va cuprinde și valorile pentru exercițiul financiar precedent)



Cine ma poate ajuta, ma poate contacta la cypriaan@yahoo.com ptr mai multe detalii si evident pretul.
am stofa de economist fiindca lucrez la veioza



#2 georgi30

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 22 June 2007 - 05:50 PM

Daca vrei tot listoiul asta de-a gata....nu pot sa te ajut... :smile: Daca vrei detalii unde poti gasi informatii, cam ce trebuie sa faci si in ce consta toata "pocitania"...pot sa te ajut...insa pretul e cam mare...
Se cheama efort. :thumbup: ..insa daca duci proiectul asta singur la sfirsit :tongue: ..chiar si cu imperfectiuni iti ca fi de mare folos...Mdaaa...cam enervanta faza, nu??

so...it"s up to you...desi ma intreb daca nu cumva iti trebuie la toamna...

georgi30



#3 Guest_light_ocean_*

  • Guests

Postat 22 June 2007 - 10:43 PM

buna
am si eu o intrebare :
" insa pretul e cam mare.. " - ce inseamna asta ? valoric vbind.
si e ceva interesant , noi suntem pana la urma colegi de breasla , si stim fiecare cat de mult muncim si cum stam cu timpul liber sau aferent altor activitati.
oare totul trebuie sa coste ?

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 16 February 2010 - 03:05 PM




#4 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 23 June 2007 - 03:44 PM

eu nu am intalnit persoane care sa ma ajute gratis , pana acum !! dar, poate voi sunteti mai norocosi !
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#5 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 23 June 2007 - 06:41 PM

Listoiul reprezinta proiectul la practica de vara din anul 2.Daca tot vrei sa faci cinstei breslei contabililor bine e sa incerci sa aduni singur toate materialele.Legislatie e si pe forum si cu "google", iar pentru organigrama iti tebuie de la firma care iti adevereste ca ai facut practica.



#6 georgi30

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 24 June 2007 - 10:07 PM

Sa mai incercam o data....

Vezi postareageorgi30, la Jun 22 2007, 06:50 PM, a spus:

Daca vrei tot listoiul asta de-a gata....nu pot sa te ajut... :lostit (13): Daca vrei detalii unde poti gasi informatii, cam ce trebuie sa faci si in ce consta toata "pocitania"...pot sa te ajut...insa pretul e cam mare...
Se cheama efort. :cha (6): ..insa daca duci proiectul asta singur la sfirsit :vio (33): ..chiar si cu imperfectiuni iti va fi de mare folos...


S-a trezit probabil filozoful si fanfaronul din mine cind am pus postul de mai sus...S-a vrut o ironie si un mic afront celor care arunca cu banii si vor totul de-a gata, :cha (4): :lin loc sa-si munceasca putin mintea...


"cristina5859" a spus:

eu nu am intalnit persoane care sa ma ajute gratis , pana acum !! dar, poate voi sunteti mai norocosi

Eu am intilnit...Culmea..chiar pe forumul asta :celb (6):
georgi30



#7 Guest_light_ocean_*

  • Guests

Postat 25 June 2007 - 06:54 AM

ar trebui sa lasi filosofia la o parte...UNII DINTRE NOI CHIAR AU NEVOIE DE AJUTOR.

o saptamana minunata la toata lumea !



#8 al3xxx88

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 05 January 2008 - 01:35 PM

ANUL II ....CERINTE FARA NUMAR

ABIA ASTEPT :lostit (13):

Aceasta postare a fost editata de al3xxx88: 05 January 2008 - 01:38 PM




#9 next level

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 07 February 2009 - 01:38 PM

buna...am si eu nevoie de acel proiect de practica pt anul 2...am vazut ca pe aici se mai "ajuta lumea intre ea"...am tot cautat si nu ma descurc deloc...pls..ma poate ajuta cineva un un model..?



#10 Gaucan Mihaela

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 09 February 2009 - 09:26 AM

da-mi adresa de maill sa-ti trimit o lucrarea mae din anul 2 dar vazi sa nu fii la facultatea din piatra neamt ca acolo am deposo eu anul trecut si s-ar putea sa ti-o respinga. adresamae de maill este gaucanmihaela@yahoo.com
am incercat sa ti-o atsez aici dar nu ma lasa, cica spatiul este prea mic pt lucrare.

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 14 May 2009 - 09:55 AM




#11 irina633914

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Gender:Male

Postat 16 February 2010 - 03:02 PM

Vezi postareaGaucan Mihaela, la Feb 9 2009, 10:26 AM, a spus:

da-mi adresa de maill sa-ti trimit o lucrarea mae din anul 2 dar vazi sa nu fii la facultatea din piatra neamt ca acolo am deposo eu anul trecut si s-ar putea sa ti-o respinga. adresamae de maill este gaucanmihaela@yahoo.com
am incercat sa ti-o atsez aici dar nu ma lasa, cica spatiul este prea mic pt lucrare.


Buna!

Imi poti spune la ce facultate esti in Pitra Neamt? Daca esti la FEAA as avea cateva intrebari.

O zi buna!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL