Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
O firma suspendata pe 3 ani trebuie sa mai depuna ceva la administratia financiara? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


O firma suspendata pe 3 ani trebuie sa mai depuna ceva la administratia financiara?

2 replies to this topic

#1 tudormat

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 02 July 2007 - 10:52 PM

O firma suspendata pe 3 ani trebuie sa mai depuna ceva la administratia financiara?

Si daca da ce?

Multumesc.



#2 waveturn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Location:galati
  • Interests:marketing, PR, juridic

Postat 03 July 2007 - 08:31 AM

Vezi postareatudormat, la Jul 2 2007, 11:52 PM, a spus:

O firma suspendata pe 3 ani trebuie sa mai depuna ceva la administratia financiara?

Si daca da ce?

Multumesc.
________________________

In momentul suspendarii trebuia sa cereti regim derogatoriu la Administratia Financiara (pentru declaratiile lunare). Din pacate legea nu spune nimic de bilant care trebuie depus acum in luna iulie pentru primele 6 luni din 2007 si la anul pentru intreg anul 2007. Pe perioada celor 3 ani se depune bilantul la 6 si 12 luni cu regularitate.




#3 Ioana Bran

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 10 July 2007 - 08:02 AM

Buna,
stii cumva cum se calculeaza nr mediu de angajati pt o firma suspendata din aprilie 2007 ?
cei de la administratie nu stiu ce sa imi spuna iar mie corect mi se pare sa impart efectivele zilnice la 181 zile
este corect asa ?






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL