Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Urmatorul examen pt consultanti fiscali... - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Urmatorul examen pt consultanti fiscali...


178 replies to this topic

#1 iulie012006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 431 Postari:
  • Location:romania

Postat 14 July 2007 - 05:06 PM

Are cineva idee cand va fi? Si as vrea sa stiu la examenele care au fost pana acum, au aparut grilele pe net inainte de examen cu cateva zile? Sau cum a fost procedura?



#2 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 14 July 2007 - 06:07 PM

Vezi postareaiulie012006, la Jul 14 2007, 06:06 PM, a spus:

Are cineva idee cand va fi? Si as vrea sa stiu la examenele care au fost pana acum, au aparut grilele pe net inainte de examen cu cateva zile? Sau cum a fost procedura?

prin septembrie, se aude.
da, au aparut subiectele pe site-ul ministerului de finante.
nu stiu daca a meritat obtinerea acestui atestat, dat fiind, ca fiind profesie liberala, si daca vrem sa fim activi,nu mai trebuie sa avem contract de munca incheiat decat la o firma de consultanta.
iar consultanta trebuie sa o oferi contra plata firmelor cu care nu ai o astfel de legatura (contract de munca de exemplu)




#3 iulie012006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 431 Postari:
  • Location:romania

Postat 15 July 2007 - 05:05 PM

Si oare o sa apara si pt septembrie grilele inainte de examen? Au aparut la celelate examene, cu cate zile inainte?



#4 Olguta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 469 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:diverse

Postat 15 July 2007 - 05:06 PM

Vezi postareaiulie012006, la Jul 15 2007, 06:05 PM, a spus:

Si oare o sa apara si pt septembrie grilele inainte de examen? Au aparut la celelate examene, cu cate zile inainte?
cu 24 h, pe site mfinante.ro



#5 dimalexia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 178 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 July 2007 - 08:24 PM

Vezi postareaOlguta, la Jul 15 2007, 03:06 PM, a spus:

Vezi postareaiulie012006, la Jul 15 2007, 06:05 PM, a spus:

Si oare o sa apara si pt septembrie grilele inainte de examen? Au aparut la celelate examene, cu cate zile inainte?
cu 24 h, pe site mfinante.ro

Buna! Si eu sunt interesata de sustinerea urmatorului examen pentru consultant fiscal. Si eu, tot asa am auzit ca, urmatorul examen ar fi in septembrie. Asa ca, cei care suntem interesti trebuie "sa facem o echipa"... ca cei dinaintea noastra si sa comunicam...
Ce ziceti?



#6 dimalexia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 178 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 July 2007 - 08:40 PM

Si eu sunt interesata de sustinerea unui nou examen pentru consultant fiscal. Am auzit tot asa .. ca se va sustine in septembrie...
Sper.. ca cei care suntem interesati sa ne "unim intr-o echipa" ca si cei dinaintea noastra. Ce ziceti?



#7 iulie012006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 431 Postari:
  • Location:romania

Postat 15 July 2007 - 10:17 PM

Si intrebare intrebatoare: cate grile sunt afisate inainte cu 24 h? Cate intrebari sunt la numar, ma refer. Cel putin cate au fost pana acum? E vorba de variantele A - F cum au fost afisate pe site-ul Ministerului de Finante pentru sesiune din iunie, respectiv martie? Eu credeam ca acele variante sunt variantele care au fost la examen si pe care dupa examen le-au publicat pe site spre stiinta tuturor. Cum e de fapt?



#8 titi35

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:

Postat 16 July 2007 - 09:01 AM

Cu 48 de ore inainte de examen se publica pe site MF 500 intrabari (numai intrebarea, nu si variantele de raspuns). Din acestea se aleg absolut aleator (cu soft specializat) 40 de intrebari pentru examen. Aceste 40 de intrebari in ordine diferita si cu variantele de raspuns amestecate, sunt aceleasi pentru toate cele 6 variante de examinare.



#9 Elia Ghinescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 July 2007 - 09:38 AM

Din cite am urmarit eu personal, s-au publicat pe site-ul mfinante cu foarte putin timp inainte un numar de 500 de grile nerezolvate. Dintre acestea s-au dat 40, aceleasi la toate numerele (de la A la F), doar ca aranjate altfel. Pe un alt forum am postat chiar eu grilele din martie, cu raspunsuri cu tot. Astept acum sa imi parvina si cle din iunie, tot cu raspunsuri si o sa le postez si pe acelea.
Incerc sa pun aici grilele din martie.

http://www.conta.ro/...showtopic=23327

nu pot atasa, prin urmare va dau linkul catre forumul unde am postat grilele din lartie. sunt pe pagina 1.

Spor...

Aceasta postare a fost editata de Elia Ghinescu: 16 July 2007 - 09:47 AM




#10 florin_bv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:

Postat 16 July 2007 - 10:47 AM

Buna!
Ma alatur si eu grupului. Sper sa colaboram.



#11 iulie012006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 431 Postari:
  • Location:romania

Postat 16 July 2007 - 09:37 PM

Multumim multumim!



#12 dimalexia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 178 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 16 July 2007 - 10:27 PM

Super! Hai.. ca pana in septembrie marim grupul.... daca mai aflati ceva... postati si aici...



#13 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 17 July 2007 - 01:15 AM

ma alatur si eu :lostit (13):
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#14 auras

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Gender:Not Telling

Postat 17 July 2007 - 08:30 AM

maresc si eu grupul, si cu ajutorul vostru sa imi fac curaj si sa merg totusi la examen :lostit (13):



#15 iulie012006

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 431 Postari:
  • Location:romania

Postat 17 July 2007 - 04:01 PM

Are cineva idee de unde pot sa cumpar sau sa iau de pe net Codul fiscal cu toate modifcarile care s-au adus pana acum la el? Intreb asta din cauza ca eu mi-am downloadat Codul fiscal initial si apoi am mai gasit pe net ce s-a mai schimbat la el, dar nu tot si ma intrebam de unde as putea face rost de versiunea cat de cat finala, la zi(cautatul asta pe net inseamna si ore multe petrecute ca sa poti sa gasesti ceva si cand gasesti te trezesti ca nu mai e de actualitate, cred ca sunt in asemnimentul tuturor cu asta)



#16 dimalexia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 178 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 17 July 2007 - 06:46 PM

Am auzit, ca din septembrie va fi si la Camera Consult Fiscal cu stagiu (cum e la CECCAR)... A mai auzit cineva ceva despre lucrul acesta...?? Ca nu prea imi convine.. credeam ca se va baga de la anul.. nu de anul asta...



#17 lauvoi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 69 Postari:

Postat 17 July 2007 - 09:32 PM

Vezi postareaiulie012006, la Jul 17 2007, 05:01 PM, a spus:

Are cineva idee de unde pot sa cumpar sau sa iau de pe net Codul fiscal cu toate modifcarile care s-au adus pana acum la el? Intreb asta din cauza ca eu mi-am downloadat Codul fiscal initial si apoi am mai gasit pe net ce s-a mai schimbat la el, dar nu tot si ma intrebam de unde as putea face rost de versiunea cat de cat finala, la zi(cautatul asta pe net inseamna si ore multe petrecute ca sa poti sa gasesti ceva si cand gasesti te trezesti ca nu mai e de actualitate, cred ca sunt in asemnimentul tuturor cu asta)


Cauta pe forum la noutati legislative.



#18 nemrac

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 116 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 17 July 2007 - 10:54 PM

uitati-va pe situl ministerului finantelor la rubrica legislatie si o sa aveti codul fiscal si codul de procedura fiscala cu normele aferente . succes



#19 haiducul

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:zalau

Postat 18 July 2007 - 07:27 AM

sal. ma alatur si eu. :lostit (13): :celb (6):
Ciao.



#20 ispasoiu_monica

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BAIA MARE

Postat 18 July 2007 - 09:46 PM

:lostit (13): c-am greu dar ma alatur si eu grupului






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL