Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
achizitie masina - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


- - - - -

achizitie masina

2 replies to this topic

#1 vezina2005

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 23 July 2007 - 03:37 PM

in decembrie 2006 o institutie publica a achizitionat o masina dacia doble cap. problema este ca valoarea depaseste echivalentul a 5000 de euro fara TVA dar nu s-a facut procedura de cerere de oferta intract trebuiau minim 2 iar firmele nu mai aveau pe stoc intruct din octombrie s-a sistat productia. la acel tip. din discutiile cu diverse persoane de la finante si eu au achizitionat masini fara procedura de achizitie intruct erau ultimele pe stoc. intrebare de 100 puncte. cum justificam cumpararea - avem adrese de la pitesti cu privire la pret ca este acelasi la toti dealerii autorizati si faptul ca nu se mai produce - dc ne intreaba curtea de conturi? astept raspuns . mersi pt orice sfat.



#2 iulica.56

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:DIOSTI-JUD.DOLJ
  • Interests:PROBLEME CONTABILITATE DE ORICE FEL.

Postat 24 July 2007 - 07:56 AM

Vezi postareavezina2005, la Jul 23 2007, 04:37 PM, a spus:

in decembrie 2006 o institutie publica a achizitionat o masina dacia doble cap. problema este ca valoarea depaseste echivalentul a 5000 de euro fara TVA dar nu s-a facut procedura de cerere de oferta intract trebuiau minim 2 iar firmele nu mai aveau pe stoc intruct din octombrie s-a sistat productia. la acel tip. din discutiile cu diverse persoane de la finante si eu au achizitionat masini fara procedura de achizitie intruct erau ultimele pe stoc. intrebare de 100 puncte. cum justificam cumpararea - avem adrese de la pitesti cu privire la pret ca este acelasi la toti dealerii autorizati si faptul ca nu se mai produce - dc ne intreaba curtea de conturi? astept raspuns . mersi pt orice sfat.


Fiind singurul producator din tara de dacii nu mai este nevoie de alte oferte.Sint de ajuns ofertele de la producator.

nimeni nu le stie pe toate si niciodata nu este prea tirziu pentru a invata.



#3 danniella

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 31 July 2007 - 10:35 AM

Vezi postareavezina2005, la Jul 23 2007, 04:37 PM, a spus:

in decembrie 2006 o institutie publica a achizitionat o masina dacia doble cap. problema este ca valoarea depaseste echivalentul a 5000 de euro fara TVA dar nu s-a facut procedura de cerere de oferta intract trebuiau minim 2 iar firmele nu mai aveau pe stoc intruct din octombrie s-a sistat productia. la acel tip. din discutiile cu diverse persoane de la finante si eu au achizitionat masini fara procedura de achizitie intruct erau ultimele pe stoc. intrebare de 100 puncte. cum justificam cumpararea - avem adrese de la pitesti cu privire la pret ca este acelasi la toti dealerii autorizati si faptul ca nu se mai produce - dc ne intreaba curtea de conturi? astept raspuns . mersi pt orice sfat.


Dar conform lui OUG 34/2006 nu mai esti obligat sa cumperi doar Dacii, parerea mea este ca trebuia facuta cererea de oferta. Ar fi fost posibil sa vina si alti dealeri care ar fi putut oferi aceleasi caracteristici cu masina dacia doble cap .






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL