Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
CAZIER FISCAL URGENT - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


CAZIER FISCAL URGENT

4 replies to this topic

#1 lucia_manda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:

Postat 01 March 2005 - 12:10 PM

Va rog frumos ,spuneti-mi si mie de unde obtin cazierul fiscal al unei firme din sectorul 2 , ce acte imi trebuie! este urgent



#2 sogardro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 126 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 01 March 2005 - 03:12 PM

Se obtine de la Directia Generala a Finantelor Publice a Municipiului Bucuresti, care se afla in Primaria Municipiului Bucuresti, la etj 2. Trebuie achitata o taxa la trezoreria de sector (pt tine la Trezoreria de sector 2- langa liceul Iulia Hasdeu) cu urgenta 200.000 lei. Daca esti administrator prin acte atunci sa ai o copie de pe mentiune, iar daca nu iti trebuie imputernicire notariala. Mai trebuie sa ai o copie de pe BI/CI si o cerere completata.
Bafta multa!!!




#3 lucia_manda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:

Postat 01 March 2005 - 04:19 PM

mersi mult , am depus tot ce tebuia! Ce am uita sa intreb : ce va scrie pe el, eu am nevoie la banca unde am dus certificat de atestare fiscala? Acesta cu ce se mai manca?



#4 sogardro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 126 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 01 March 2005 - 06:35 PM

1. pe cazierul fisal nu va scrie mare lucru pe el - baza e date abia este in formare, deci nu vad ca sa scrie ceva de rau pe el
2. ai nevoie si de certificat de atestare fiscala?
Acesta se obtine de la Administratia Finaciara a sectorului 2 (daca firma are sediu in S2) Trebuie sa fi cu fisele de platitor la zi, declaratiile depuse si taxele achitate la bugetul de stat



#5 lucia_manda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 83 Postari:

Postat 01 March 2005 - 06:43 PM

nu , certificatul de atestare fiscala l-am obtinut
aveam nevoie de ele la brd ptr un leasing la un utilaj de productie
astia de la BRD mi-au cerut la fff multe si cand credeam ca totul este OK ,
am dus toate actele acum o sapt si astazi ca mai trebuie cazierul fiscal
si seful cand a auzit , a turbat!
multumesc mult !






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL