Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Rectificative decl CAS, Somaj, Sanatate - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Rectificative decl CAS, Somaj, Sanatate

9 replies to this topic

#1 carol28sm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 07 August 2007 - 04:57 PM

Ma confrunt cu urmatoarea situatie. In 2006 cand era toata discutia referitor la sal minim 370 vs 330, inspectoarea mea de atunci a zis ca eu avand 3 angajati trebuie sa aplic prevederile HG. Intre timp s-a schimbat inspectoarea si acum cand m-am dus sa-i duc incetarea unui contract ma pune sa aduc decizii de majorare cu 01.05.2006 , sa refac statele s.a.m.d. Intrebarea mea este daca poate cineva sa-mi raspunda cand fac rectificativele la CAS, Somaj , sanatate le fac doar pentru diferenta de suma, adica pentru 40 lei pentru fiecare luna separat? daca stie cineva rog frumos sa-mi raspunda.



#2 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 07 August 2007 - 11:43 PM

treci suma corecta. noul salariu cu, care modifici statul de plata

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 17 July 2008 - 11:12 PM

Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#3 carol28sm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 August 2007 - 08:02 AM

Statele le-am refacut. Ma intreb cum completez declaratiile cu sal de 370 pentru fiecare luna, sau ci diferenta de 40 ron. sa nu apara ca voi avea mai mult de plata?



#4 florika

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 297 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 08 August 2007 - 10:22 AM

In declaratiile rectificative mai putin Declaratia 100 treci sumele corecte care ti-au iesit din calcul.La D 100, scazi sumele trecute eronat si le declari pe cele corecte



#5 carol28sm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 August 2007 - 10:53 PM

Multumesc. Trebuie sa ma apuc de treaba

Va rog, nu stie nimeni. Pentru rectificarile la declaratia 100 pe lunile anului 2006, decl 710 o completez in programul de anul trecut sau cel actual. Am 8 luni de rectificat. Ma ajuta cineva, va rog.
Multumesc celui care va binevoi.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 31 August 2008 - 01:31 PM




#6 firekharma

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:
  • Gender:Female

Postat 05 September 2007 - 11:09 PM

nu stiu daca s-a schimbat ceva. le completezi in programul care se foloseste acuma, cel mai nou. selectezi tipul declaratiei, declaratie noua, si completezi anul si luna pentru care depui.

eu am depus pentru o societatea platitoare de tva, dar fara angajati.

acuma am gasit si eu o problema la o micro, am gresit D100.imi poti spune cum faci cu sumele decalarate gresit la salarii te rog? am depus gresit declaratia pt martie. am declarat mai putin decat trebuia, am platit atunci cat trebuia, dar ulterior am facut reglare la declaratia urmatoare si nu e bine. dar nu stiu cum declar sumele.
de exemplu aveam de declarat 150 de lei pt impozit salarii, am declarat 100, am platit 150.
la declaratia din iunie trebuia sa declar de ex 200 am declarat 150 ( am scazut diferenta achitata in plus) si am platit 150. si nu mi clar cum trebe sa declar in rectificativa din martie in fiecare rubrica.
declar in martie suma decalrat initital: datorata 100, deductibila 0, de plata 100. suma corectata : datorata 150, deductibila 0 , de plata 150?
sau la suma corecta, suma de plata trec 50? :notworthy:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 17 July 2008 - 11:13 PM




#7 carol28sm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 September 2007 - 09:25 AM

Faci rectificative pentru ambele luni. Pentru luna martie scrii la suma declarata 100 suma corecta 150, nimic la deductibil. si la fel pentru luna Iulie suma declarata 150 suma corecta 200.Sumele declarate trebuie sa coincida cu alea din contabilitate.



#8 firekharma

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:
  • Gender:Female

Postat 06 September 2007 - 11:55 AM

mersi mult de tot :notworthy:

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 17 July 2008 - 11:13 PM




#9 carol28sm

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 September 2007 - 12:44 PM

pentru f.putin



#10 bizi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj

Postat 02 October 2007 - 10:59 AM

Bina ziua, am si eu nevoie de ajutor.
Cum sa rectific dec 100 din luna iunie 2007 la imp pe profit. Nici balanta nu este buna pentru ca am inregistrat ca si imp pe profit in loc sa defalc pe imp profit si imp titluri de valoare (actiuni) . Am trecut imp pe titluri de valoare (actiuni) la imp pe profit. Din cate vad (acum) in dec 100 este rand separat pentru impozit pe titluri (rd 35).
Va rog frumos sa ma ajutati. Multumesc






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL