Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Director economic - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Director economic

11 replies to this topic

#1 Prodan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 199 Postari:

Postat 02 March 2005 - 01:53 PM

Ce conditii trebuie sa indeplinesti pentru a putea sa fii director economic?
Multumesc



#2 AVRAM

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 Postari:

Postat 02 March 2005 - 02:21 PM

trebuie sa ai studii superioare de specialitate




#3 Prodan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 199 Postari:

Postat 02 March 2005 - 02:24 PM

Adica
Absolvit ASE Buc cu dipl de lic.
Experienta in dep finan contab 5 ani
Se poate angaja ca dir ec?[/b]



#4 ciprian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:

Postat 03 March 2005 - 09:44 AM

da.



#5 varaD

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 73 Postari:

Postat 04 March 2005 - 01:43 PM

cred ca aceasta "chestiune" cu vechimea depinde de angajator, in sistemul privat nu prea tine :) Adica... intelegeti voi ..
doar in sistemul bugetar mai existau ca si grile, chiar si acolo se transformase in "contabil sef", iar cu derogare si delegare.... conteaza mai mult ceea ce se "cunoaste" :!:



#6 Orbis

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:

Postat 09 May 2005 - 03:07 PM

Puteti sa-mi spuneti pentru functia/meseria Director economic ce cod se trece in contractul de munca, conform Clasificarii ocupatiilor din
Romania ?



#7 arret

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 09 May 2005 - 05:25 PM

121020-director economic



#8 Iustin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 72 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 14 May 2005 - 04:33 PM

Prodan a spus:

Adica
Absolvit ASE Buc cu dipl de lic.
Experienta in dep finan contab 5 ani
Se poate angaja ca dir ec?[/b]

Postez acest raspun pe lobby si nu pe privat lui Prodan intrucat e o chestiue ce merita o mica dezbatere: Director economic sau contabil sef?

Cu cele de mai sus, daca persoana e tanara si de viitor, POATE ca l-as angaja Contabil sef... In nici un caz director economic.

Sa ma explic:
De la un director economic ma astept la analize financiare, la cai si metode de evitare a taxelor (legale, fireste), idei de rentabilizare prin analiza costurilor, a stocurilor; la o politica financira; ma astept sa fie bine conectat in lumea finantelor ca sa-mi faca rost de bani cu dobanzi mici si termene lungi de rambursare sau fara rambursare; la idei de plasamente de capital - intr-un cuvant, un partener de business! Un finantist!

De la contabilul sef ma astept sa-mi tina contabilitatea in ordine, clara si curata.

Gresesc?



#9 floris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1376 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 14 May 2005 - 07:46 PM

nu Iustin, nu gresesti.



#10 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 15 May 2005 - 11:08 AM

corect ce a zis Iustin..
cred insa ca Prodan se referea la conditiile "tehnice" nu la atributii si capacitati..dpdv legal ce conditii trebuie sa indeplineasca pt aceasta functie :)

nu prea se gasesc aici astfel de dezbateri :) poate pt ca 80% sunt economisti care cauta raspunsuri la diferite probleme de care se opintesc zilnic si pt ca nu prea avem timp :)

oricum e o provocare buna !



#11 irina petcu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bistrita
  • Interests:contabilitate

Postat 18 May 2005 - 03:03 PM

Nu greseste Iustin deloc, dar la noi la provincia Ardeal si contabilii sefi fac asta. La ce sa angajezi director economic daca ai deja contabil sef, cal bun de tras la toate?
Nici jurist nu ne trebe ca avem contabil sef!
Stiti cintecul ala "Mecanic sef"? De ce nu se compune un cintec intitulat "Contabil sef"? 8)
Asta pentru ca sectiunea "Diverse subiecte" nu include deloc contabilitate, deci e ca un chat unde spui vrute si nevrute.
Diverse, deci nu contabilitate. Am I right, or am I right? Or what?
:P
irina



#12 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 May 2005 - 03:10 PM

stai linistita..ce numai in Ardeal :evil: :evil: :evil:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL