Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
casa de marcat volanta - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


casa de marcat volanta

8 replies to this topic

#1 NicolT

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Location:Constanta

Postat 13 August 2007 - 05:18 PM

O societate, prin intermediul unor clovni (angajati ai societatii, de altfel) vinde baloane in diverse locatii (ex. mall-uri).
Din ce m-am documentat eu, fiecare clovn, ar trebui sa poarte in buzunar o casa de marcat volanta (pe care sa o si utilizeze, eventual). Dar... nu am vazut nici un clovn pana cum sa elibereze bon fiscal...
Ce parere aveti exista posibilitatea de a scapa de obligatia achizitionarii caselor de marcat pt fiecare clovn? Daca da, va rog si o baza legala , ca eu mi-am spart creierii. :lostit (13):
Multumesc.



#2 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 13 August 2007 - 05:31 PM

Te rog scuza-ma...dar nu ma pot abtine :cha (6): :celb (6): :lostit (13): :vio (33): :cha (4): :pullhair:

Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#3 brenda_sv_ro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 249 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Suceava
  • Interests:sa invat cat mai multe

Postat 13 August 2007 - 05:42 PM

Hmmm... chiar ca e amuzant.. Eu zic sa faci o adresa la Adm financiara prin care sa soliciti o solutie.. Sunt curioasa ce-ti vor raspunde ei...
sunt un mic invatacel, dar o sa cresc si eu mare ca voi



#4 NicolT

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Location:Constanta

Postat 10 September 2007 - 10:17 AM

Multumesc pentru sugestie. Chiar am facut adresa, si ....bineinteles, raspunsul Directiei a fost ca vindem catre populatie, nu ne incadram in nici o exceptie, asa ca exista obligativitatea casei de marcat. Deci.... fiecare clovn va avea casa de marcat "la purtator" :notworthy: E de plans pentru patronul societatii respective.



#5 dana_cz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 218 Postari:
  • Gender:Female

Postat 10 September 2007 - 11:02 AM

:pullhair: :notworthy: Sorry, dar nici eu nu m-am putut abtine.

Redevenind seriosi, solutia care ti-as da-o eu ar fi sa concedieze clovnii si sa incheie cu ei contract de agent. Comis-voiajorii nu au nevoie de casa de marcat.
Viata este suma tuturor alegerilor tale



#6 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 11 September 2007 - 12:44 AM

:good:
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#7 alecsia

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 13 November 2007 - 01:08 PM

Vezi postareamony23, la Sep 11 2007, 12:44 AM, a spus:

:good:
Buna ziua, va rog mult daca puteti sa-mi dati un raspuns: am o firma micro si prestez servicii catre populatie, mai exact organizez petreceri pentru copii, la domiciliul lor, cum fac cu casa de marcat, trebuie sa emit bon fiscal pentru serviciile prestate sau cum? exista vreo portita de a nu utiliza casa de marcat? multumesc mult.



#8 uiliv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 97 Postari:
  • Location:Pascani

Postat 14 November 2007 - 07:43 AM

Nu ai nici o portita.Nu este o asa mare investitie cea mai ieftina e in jur de 500 lei.



#9 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 14 November 2007 - 08:00 PM

Oameni buni,
Nu credeti ca ar fi mai usor ca inainte dea incepe o afacere, sa va informati ....ca sa stiti ce si cum. De ce nu folositi birourile de Asistenta pentru contribuabili , unde se pot primi oarece sfaturi, si inca ceva e gratis.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL