Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Chitantele nu se mai folosesc pt justificarea cheltuielilor? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Chitantele nu se mai folosesc pt justificarea cheltuielilor?

22 replies to this topic

#21 sle

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 101 Postari:

Postat 11 September 2007 - 03:42 PM

gradinita emite corect
daca in contractul tau de angajare se prevede ca iti sunt decontate aceste chelt. cu vad nici o problema



#22 roxana nico

    Membru junior

  • Nou venit
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 18 September 2007 - 03:12 PM

Vezi postareafirekharma, la Sep 1 2007, 12:51 PM, a spus:

Vezi postareaplaty, la Sep 1 2007, 10:44 AM, a spus:

...si mai corect ar fi, din punctul meu de vedere, sa se mearga la fiecare societate care furnizeaza utilitatile, si in baza contractului de inchiriere sa se incheie contractele de furnizare a acestor utilitati direct cu chiriasul... Atunci facturile ar fi emise direct pe numele firmei, si nu ar mai avea nimeni ce sa obiecteze.. E ceva mai multa umblatura pana se incheie contractele, dar e o metoda mai eleganta si mai fara batai ulterioare de cap.. ;)
De acord, dar daca contractul de inchiriere este facut pe o perioada de 1 sau 2 ani atunci nu stiu daca se merita umblatura sau daca proprietarul este de acord. Daca apar neintelegeri nu stiu cat este de convenabil. Din moment ce nu este ilegala decontarea, din punctul meu de vedere este peste mana sa incheie firma contract direct cu furnizorii.
Daca aveti vreodata de gand sa va duceti sa schimbati contarctele de pe o persoana fizica, pe o persoana juridica, asteptati-va la tarife extrem :notworthy: de diferite si mai bine nu.




#23 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 September 2007 - 11:43 PM

Nu cred ca sunt multe persoane fizice care sa accepte schimbarea " proprietarului " la utilitati , mai ales ca se poate intampla ca , desi contractul de inchiriere sa fie pe X ani din diverse motive sa se renunte la el si chiriasi sa se mute in alt loc






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL