Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratii fiscale 2003 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


declaratii fiscale 2003

17 replies to this topic

#1 ClaudiaNicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 21 August 2007 - 08:29 PM

Am de scos un certificat fiscal pentru o firma infiintata in 22.12.2003 si pentru cele 9 zile ramase din 2003 imi cer deconttul de tva pe 0.pe net n-am gasit programul am fost la ei la finante sa mi-l dea si surpriza in calculatorul meu nu mai merge asa ca rog insistent si frumos care are ratacit programul prin calculator sa mi-l trimita pe ghiocclaudia@yahoo.com.Multumiri



#2 bettybadea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 23 August 2007 - 09:55 AM

da-mi adresa de e-mail la statur_comimpex@yahoo.com si cred ca am ceva care sa te ajute

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 17 July 2008 - 11:05 PM




#3 Rainablue

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 170 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 01 October 2007 - 02:53 PM

Am nevoie urgenta de programul pentru declaratia 100 pentru noembrie 2003.Va rog din suflet sa ma ajutati



#4 Cosma Violeta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 96 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:braila

Postat 01 October 2007 - 09:14 PM

incearca www.mfinante.ro

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 17 July 2008 - 11:05 PM

Contabilii nu fac audiență. Ei trăiesc în anonimat, nu caută lumina
reflectoarelor.



#5 Rainablue

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 170 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 01 October 2007 - 10:44 PM

Am cautat pe www.mfinante.ro dar n-am gasit declaratii pentru 2003.Multumesc ptr.raspuns.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 17 July 2008 - 11:06 PM




#6 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 02 October 2007 - 12:25 AM

trimite-mi un mail la
monstef2001co2003@yahoo.com
ca sa ti-l trimit
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#7 Ianosbiro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:

Postat 23 January 2008 - 12:42 AM

1.Am fost la Finante si mi s-a spus ca firma nu are depusa nici o declaratie pentru anul 2002 si 2003, am avut activitate si am platit toate datoriile la stat in aceasta perioada. In acesti ani am avut un contabil care nu a depus nici o declaratie, eu am inceput sa depun declaratiile din 2004. Doamna de la finante mi-a spus ca se pot depune fara probleme declaratiile restante, dar sigur o sa-mi dea amenda. Doresc sa ma sfatuiti ce sa fac in acest caz, nu s-a prescris aceasta obligativitate, au trecut deja 5 ani?
2.Bilant nedepus pe 2002 pentru care am primit amenda, dar nu tot nu l-am depus. Daca ma duc sa-l depun mai primesc odata amenda?



#8 stefy

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 162 Postari:
  • Gender:Male

Postat 24 January 2008 - 10:40 AM

In aceiasi situatie sunt si eu cu una dintre firme. Nu au fost duse nici o declaratie, bilant etc. in 2006, 2007.
Trebuie duse oricum.Nu stiu insa care sunt amenzile.
Cat ati platit la finante?
Multa bafta in continuare



#9 lupoaica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 138 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 24 January 2008 - 11:23 AM

O sa va dea amenda cumulat pt toate declaratiile. Anul trecut era 250 Ron (minim). Cred ca s-au marit de anul asta. Verificati in O47
preda



#10 Ianosbiro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:

Postat 24 January 2008 - 01:33 PM

Daca totusi nu depun declaratiile pe anul 2002 si 2003, cand voi avea control de fond imi poate face verificare numai pe perioada de 5 ani in urma, cum spune legea sau poate sa merge pe 7 ani, deoarece se constata ca nu am depus declaratii de ex. in 2001 si 2002 (perioada verifcata fiind 2003-2007 - pe 5 ani).
Va multumesc anticipat pentru raspuns.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 August 2008 - 07:41 PM
citare mesaj anterior




#11 nopris

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1575 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:A invata mai mult unii de la altii si a deveni mai priceputi si mai buni.

Postat 24 January 2008 - 02:08 PM

Termenul de prescriptie pentru neplata contributiilor este 5 ani intregi, plus anul curent, de la data cand expira termenul legal de plata. Si controlele nu se intind pe mai mult de 5 ani intregi in urma. In acest interval ar intra si 2003. Dar aici nu e vorba ca nu ati platit ci ca nu ati declarat. In caz de nedeclarare a unor venituri mari, cum e cazul unor cluburi sportive pentru jucatorii vanduti, am vazut ca s-a mers cu verificarea pe mai multi ani. Dar cred ca nu e cazul aici, de vreme ce ati platit si nici nu cred ca e vorba de sume foarte mari.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 August 2008 - 07:41 PM
citare mesaje anterioare

Drumul catre fericire nu se afla in a face ceea ce iti place, ci in a-ti place ceea ce trebuie sa faci! (Sai Baba)



#12 lilicmn

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 04 April 2008 - 05:18 PM

Vezi postareaIanosbiro, la Jan 23 2008, 02:42 AM, a spus:

1.Am fost la Finante si mi s-a spus ca firma nu are depusa nici o declaratie pentru anul 2002 si 2003, am avut activitate si am platit toate datoriile la stat in aceasta perioada. In acesti ani am avut un contabil care nu a depus nici o declaratie, eu am inceput sa depun declaratiile din 2004. Doamna de la finante mi-a spus ca se pot depune fara probleme declaratiile restante, dar sigur o sa-mi dea amenda. Doresc sa ma sfatuiti ce sa fac in acest caz, nu s-a prescris aceasta obligativitate, au trecut deja 5 ani?
2.Bilant nedepus pe 2002 pentru care am primit amenda, dar nu tot nu l-am depus. Daca ma duc sa-l depun mai primesc odata amenda?
Ati gasit programul pt declaratii fiscale din 2002? Si eu am aceeasi problema. Am fost la Administratie sa scot un certificat de atestare fiscala si nu este declaratia din iulie 2002 depusa cu 0(zero), in iulie 2002 fiind infiintata fundatia. Trebuie sa fac declaratia 100 pe programul de atunci. Ma poate ajuta cineva cu acesta (cine-l mai are prin arhiva, pt ca am cautat pe net si inca nu am dat de el)? In caz ca-l are cineva va rog sa-l trimite-ti pe adresa de email lilicmn@yahoo.com. Multumesc frumos.



#13 vulpisor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 149 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 April 2008 - 01:59 PM

din cate imi aduc aminte in 2002 nu era program de declaratii !! se faceau pe formulare luate de la ei, eventual trase la copiator.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 30 August 2008 - 07:42 PM
citare mesaj anterior




#14 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 18 July 2008 - 03:03 PM

program declaratii 2003
http://anaf.mfinante.ro/wps/portal/!ut...11.htm#7_0_1EQ8

Aceasta postare a fost editata de BIBI: 18 July 2008 - 03:04 PM




#15 Saluti2008

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 80 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 July 2008 - 03:09 PM

Bibi, cred ca avea nevoie in oct 2007



#16 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 July 2008 - 04:44 PM

ba 2003 ...

toate cererile sunt pt. 2003 !



#17 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 06 January 2009 - 04:37 PM

pin



#18 cheerz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:

Postat 07 January 2009 - 09:59 AM

Vreau sa scot un certificat fiscal pt o firma ...pt asta aveam de depus niste declaratii pe 2003 constatate lipsa anul trecut cand am depus actele pt certificat fiscal. Am sunat azi la A.F.P. sector 2 si mi-au spus ca nu se mai primesc declaratii pe 2003:) A intervenit prescriptia cred. Asa ca nu va mai chinuiti sa la intocmiti pt. ca la administratii nu cred ca o sa vi le mai primeasca :thumbup:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL